Документи Рішення Рішення VI скликання 4 сесія (04 березня 2011 року) №54-№73 № 67 Про звернення депутатів Чортківської районної ради

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 04 березня 2011 року                                                                                                         № 67
м.ЧортківПро звернення депутатів
Чортківської районної ради
Районна рада

Вирішила:

Підтримати і направити звернення депутатів Чортківської районної ради Президенту України В.Ф.Януковичу, Голові Верховної Ради України
В.М.Литвину, Прем`єр-міністру України Азарову М.Я.,Генеральному прокурору України Пшонці В.П., Голові правління Пенсійного Фонду України Зайчуку Б.О. (додається).

Голова Чортківської
районної ради                                                                                                              Р.В.ЧортківськийПрезиденту України
Януковичу В.Ф.
Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.
Прем`єр-міністру України
Азарову М.Я.
Генеральному прокурору України
Пшонці В.П.
Голові правління Пенсійного
Фонду України
Зайчуку Б.О.
Звернення
щодо виконання Законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про соціальний захист дітей війни»


Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, стурбовані критичною ситуацією, що склалася із виплатою доплат до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають в зоні радіоекологічного контролю, як це встановлено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також пенсіонерам, які мають статус «дитина війни».
На території Чортківського району в радіаційно забрудненій зоні знаходиться 9 населених пунктів – м.Чортків, селище Заводське, села Сосулівка, Колиндяни, Коцюбинчики, Зелена, Сокиранці, Босири, Шманьківці. Близько 18 000 пенсіонерів мають право на вищезазначені доплати.
За даними Управління Пенсійного Фонду України в Чортківському районі станом на 01 березня 2011 року на розгляді в судах знаходилось 11 621 позовна заява громадян , що мають законне право на доплату до пенсії - на суму понад 81 000 000 грн.. У абсолютній більшості випадків суди задовольняють законні позови громадян у порядку скороченої процедури розгляду.
Лише за січень – лютий 2011 року потреба коштів на виплату пенсій та допомог становила 63 541 000 грн. Виплати за рішеннями судів складають – 42 070 000 грн. Потреба в коштах на виплати у березні 2011 року становить 50 064 000 гривень
Такі обсяги виплат не передбачено планами надходжень коштів до Пенсійного фонду.
У складній ситуації опинились колективи судових установ , Управління Пенсійного фонду , судової виконавчої служби, що перевантажені заявами та позовами громадян. В свою чергу люди літнього віку змушені багато часу простоювати у чергах з тим, аби здати усі необхідні документи та відстояти своє право на законні соціальні виплати. Наші виборці висловлюють обґрунтоване обурення з приводу того, що проблема не вирішується на державному рівні.
Окреслена ситуація є такою, що дискредитує державну систему пенсійного забезпечення та судочинства. У випадку, якщо рішення судів не виконуватимуться , Україна може постати відповідачем у тисячах скарг до Європейського суду з прав людини, адже право на справедливий судовий розгляд гарантовано її громадянам ст.6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
Враховуючи вищезазначене Чортківська районна рада просить врегулювати дану проблему на державному рівні – передбачити виділення Пенсійному фонду України необхідних коштів для здійснення доплат непрацюючим пенсіонерам, які мають статус громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та статус «дитина війни» та привести у відповідність до Законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про соціальний захист дітей війни» постанови Кабінету Міністрів, що стосуються даних законів.

Звернення прийнято на четвертій сесії Чортківської
районної ради шостого скликання
04 березня 2011 року