Документи Рішення Рішення VI скликання 5 сесія (06 травня 2011 року) №74 -№75 № 75 Про звернення депутатів Чортківської районної ради

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
П'ЯТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 06 травня 2011 року                                                                                                     № 75
м. ЧортківПро звернення депутатів
Чортківської районної ради

Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:

Підтримати та направити звернення депутатів Чортківської районної ради - Президенту України Януковичу В.Ф., Голові Верховної Ради України Литвину В.М., Кабінету Міністрів України Азарову М.Я. та Міністру надзвичайних ситуацій України Балозі В.І. (додається).
Голова Чортківської
районної ради                                                                                                     Р.В.Чортківський
Президенту України
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Міністерству надзвичайних
ситуацій України
Звернення

Депутати Чортківської районної ради Тернопільської області констатують той факт, що лихо Чорнобильської катастрофи не обминуло і наш район.
Офіційно дев’ять населених пунктів зазнали радіоактивного забруднення, рівні якого перевищують в декілька раз встановлені норми. Значні дози радіоактивного опромінення, ще в перші дні після аварії зробили свою згубну справу.
За 25 років, в порівнянні з 1986 роком, в декілька разів в районі зросла захворюваність серед дітей на онкологічні хвороби, серцево-судинні – інфаркти міокарда серця, значно прогресують шлунково-кишкові захворювання, хвороби щитовидної залози, в рази зросла інвалідність і смертність серед потерпілого населення. Довгоживучість радіоактивних елементів, які посіяли сльози і горе серед потерпілого населення, ще творять і будуть творити сотні років свою згубну дію на все живе.
Постраждале населення Чортківського району, яке проживає на території посиленого радіоактивного контролю живе з надією на допомогу з боку держави на утримання пільг та компенсацій.
Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» громадянам категорій 1,2,3,4 та дітям, потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС надано більше 50 видів пільг і компенсацій. При відміні пільг потерпілі 4 категорії нашого району втрачають їх, тому що посвідчення потерпілої особи 4 категорії діє на час проживання або роботи в зоні радіологічного контролю, а це :
- надання додаткової відпустки;
- скорочення пенсійного віку;
- доплата за роботу, пенсіонерам за проживання в зоні;
- пов’язання інвалідності з Чорнобильською катастрофою;
- отримання безкоштовних медикаментів та зубопротезування;
- втрата безоплатного харчування в загальноосвітніх школах, училищах, технікумах та інших навчальних закладах.
На парламентських слуханнях, які відбулись 16 березня цього року одностайно і одноголосно звучало на всіх рівнях категоричне «НІ» перегляду Законів про статус територій, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Ми, депутати Чортківської районної ради переконливо просимо відкликати з Верховної Ради України законопроект Кабінету Міністрів України №7562 від 04 січня 2011 року «Про гарантії щодо виконання рішень суду», який унеможливить громадянам нашого району користуватися пільгами передбаченими Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС».

Звернення прийнято депутатами
Чортківської районної ради VІ скликання
на п’ятій сесії районної ради 6 травня 2011 року