Документи Рішення Рішення VI скликання 6 сесія (03 червня 2011 року) №76-№94 № 77 Про роботу управління держкомзему у Чортківському районі про стан земельних відносин у районі

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ШОСТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 03 червня 2011 року                                                                                              № 77
м. Чортків

Про роботу управління держкомзему
у Чортківському районі про стан
земельних відносин у районі

Заслухавши інформацію начальника управління Держкомзему у Чортківському районі Гукалюка І.С. про стан земельних відносин у районі, районна рада відмічає, що управлінням Держкомзему проводиться відповідна робота згідно чинного законодавства України щодо регулювання земельних відносин у Чортківському районі.
Станом на 01.01.2011 року земельний фонд району становить 90 344,0га, з них 69237,2 га займають сільськогосподарські угіддя.
На виконання Указу Президента України від 08.08. 1995 року «Про паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарських підприємствам і організаціям», проведено розпаювання сільськогосподарських підприємств, в результаті чого 23 554 громадян отримали право на земельну частку (пай).
Станом на 01.01.2011року укладено 18 207 договорів оренди на площу 33 466,6 га., 1 813 власники земельних часток (паїв), на площі 3793,2га, обробляють свої земельні ділянки одноосібно., 4038 громадян на площі 8010,6га не визначились як розпорядитись своїм правом на земельну частку (пай) і не уклали договори оренди.
Під водою зайнято 1097,8га, в тому числі під ставками та штучними водоймами – 560,3га. На сьогоднішній день укладено та зареєстровано 9 договорів оренди на землі водного фонду загальною площею – 312,9га.
На території району рахується 149,6 га земельних ділянок зайнятих під кар’єрами . Проведено інвентаризацію діючих та недіючих кар’єрів на території: Білобожницької, Росохацької, Білівської, Тарнавської, Коцюбинчицької, Базарської, Сокиринецької, Звиняцької, Кривеньківської та Горішньовигнанської сільських рад, по Староягільницькій, Шульганівській та Джуринській сільських радах укладено договори з проектною організацією та розпочаті роботи по складанню проектів рекультивації кар’єрів.
Землі лісового фонду району становлять 11724,6 га: з них 11506,3 га - лісові землі та 218,3 га - чагарники. Основним землекористувачем є ДП «Чортківське лісове господарство» в користуванні якого знаходиться 9857 га земель зайнятих під лісовими насадженнями.
З початку 2011 року підготовлено до продажу та продано три земельні ділянки загальною площею 0,492га на суму – 328291,00грн.
Однак на сьогоднішній день не проведена заміна сертифікатів на право на земельну частку (пай) по Бичківській сільській раді. Причиною стримування є неузгодженість громади щодо розміру земельної частки (паю).
Також залишаються не ліквідованими ще два колективних сільськогосподарських підприємства: «Косівське» та «Великочорнокінецьке», а саме – господарські двори ліквідованих КСП, які переведені до земель запасу, використовуються з порушенням земельного законодавства без правовстановлюючих документів, в результаті чого значна сума коштів недопоступає в бюджети різних рівнів.
Виходячи з вищенаведеного та враховуючи пропозиції постійної комісії з питань земельних відносин, планування територій та агропромислового розвитку від 26 травня 2011року, Чортківська районна рада,
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника управління Держкомзему у Чортківському районі Гукалюка І.С. взяти до відома.
2. Вважати роботу управління Держкомзему у Чортківському районі в питанні розвитку земельних відносин недостатньою.
3. Рекомендувати управлінню Держкомзему у Чортківському районі посилити контроль за станом використання земельних ресурсів у районі, вжити необхідних заходів, спрямованих на удосконалення та спрощену процедуру отримання землекористувачами правовстановлюючих документів.
4. Рекомендувати голові Чортківської районної державної адміністрації при розгляді земельних питань інформувати органи місцевого самоврядування та враховувати їхні зауваження і пропозиції.
5. Рекомендувати Чортківській районній державній адміністрації та сільським радам розробити та впровадити. з врахуванням вимог діючого законодавства, механізм передачі в оренду земель державної та комунальної власності на умовах аукціону.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, планування територій та агропромислового розвитку (Заліщук В.В.).


Голова Чортківської
районної ради                                                                                                 Р.В. Чортківський