Документи Рішення Рішення VI скликання 8 сесія (23 вересня 2011 року) №99 - №116 № 99 Про стан виплат пільгових пенсій відповідно рішень судів жителям Чортківського району

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ВОСЬМА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

23 вересня 2011 р. № 99
м. Чортків


Про стан виплат пільгових
пенсій відповідно рішень судів
жителям Чортківського району

Заслухавши інформацію начальника управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Ситника Б.Г. про стан виплати доплат до пенсій громадянам, потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей війни та пенсіонерам військовослужбовцям згідно рішення судів, Чортківська районна рада відмічає, що станом на 1 вересня 2011 року в управлінні Пенсійного фонду України в Чортківському районі перебуває на обліку 24053 пенсіонери, з них 11124 чоловіки мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 7215 чоловік – діти війни.
За 8 місяців поточного року до управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі надійшло 15506 рішень судів по виплатах, передбачених статтями 39, 50, 51, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Станом на 15 вересня 2011 року виконано 13406 рішень судів на суму 182, 87 млн. гривень, 2100 рішень судів знаходяться в стадії опрацювання і будуть виконані до кінця поточного року згідно черговості.
Виплати доплат до пенсії в даний час проводяться відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік» від 14 червня 2011 року та Постанови Кабінету Міністрів України №745 від 06 липня 2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються з державного бюджету».
Виходячи із вищенаведеного Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Інформацію начальника управління Пенсійного фонду України у Чортківському районі Ситника Б.Г. прийняти до відома.
2. Підтримати та направити звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр- міністра України, Голови правління Пенсійного фонду України і Генерального прокурора України (додається).


Голова районної ради                                                                                         Р.В. Чортківський

 
Президенту України
Януковичу В.Ф.

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

Прем`єр – міністру України
Азарову М.Я.


Голові правління Пенсійного
фонду України
Зайчуку Б.О.

Генеральному прокурору України
Пшонці В.П.

 
Звернення
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області стурбовані прийняттям Закону «Про внесення змін до Закону України « Про Державний бюджет України на 2011 рік» («Прикінцеві положення») та прийняттям в першому читанні законопроекту «Про гарантії держави по виконанні судових рішень». Адже відповідно до ст. 22 Конституції України, дотримання прав і свобод людини і громадянина гарантуються державою і не можуть бути скасовані. Під час прийняття нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Так ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена доплата громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення; ст. 50 – додаткова пенсія за шкоду , заподіяну здоров`ю особам, віднесеним до категорії I ; ст. 51 - додаткова пенсія за шкоду , заподіяна здоров`ю особам, віднесеним до категорій II, III, IV; ст..52 – щомісячна компенсація сім`ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи; ст. 54 – державна пенсія особам, віднесеним до категорії I та у зв`язку із втратою годувальника.
Ст. 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни» встановлена державна соціальна підтримка дітей війни.
Відповідно до ст. 14, 22, 37 та ч.3 ст. 43 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачені мінімальний розмір пенсії за вислуги років, мінімальні розміри пенсій у разі втрати годувальника.
Вказані соціальні виплати не можуть бути поставлені у залежність від рішень Кабміну та наявності чи відсутності коштів у Пенсійному фонді, адже вони передбачені раніше прийнятими законами.
Вважаємо, що «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України « Про Державний бюджет України на 2011 рік» та Постанова Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року № 745 « Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» суперечать Конституції України , нормативно – правовим актам та попереднім рішенням Конституційного суду України з даного питання. На думку пенсіонерів дії Пенсійного фонду щодо обмеження соціальних виплат вказаним категоріям громадян є неправомірними, так як дані виплати передбачені чинним Законом та підтверджені судовими рішеннями .
З огляду на зазначене
ПРОСИМО:
- терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення зменшення у 2011 році обсягів фінансування соціальних гарантій вищезазначених категорій громадян України та забезпечити здійснення соціальних виплат у повному обсязі;
- відхилити в другому читанні законопроект «Про гарантії держави по виконанні судових рішень»;
- Генеральну прокуратуру України перевірити відповідність Постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету» Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та перевірити законність дій Управління Пенсійного Фонду України у Чортківському районі щодо виконання рішень суддів по виплатах компенсацій до пенсії громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни та іншим категоріям громадян;
- внести зміни в Закон України «Про внесення змін до Закону України « Про Державний бюджет України на 2011 рік» шляхом вилучення пункту 4 розділу VII прикінцевих положень Закону України « Про Державний бюджет України на 2011 рік».
 
Звернення прийнято на восьмій
сесії Чортківської районної ради
23 вересня 2011 року