Документи Рішення Рішення VI скликання 8 сесія (23 вересня 2011 року) №99 - №116 № 113 Про звернення депутатів Чортківської районної ради з приводу вивчення історії України в загальноосвітніх навчальних закладах

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ВОСЬМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я


23 вересня 2011 р.                                                                                             № 113
м. Чортків
Про звернення депутатів Чортківської
районної ради з приводу вивчення
історії України в загальноосвітніх
навчальних закладах


Чортківська районна рада
Вирішила:
1.Підтримати текст звернення та направити Прем'єр – міністру України Азарову М.Я.(додається).Голова Чортківської
районної ради                                                                                             Р.В. ЧортківськийПрем`єр – міністру України
Азарову М.Я.


Звернення депутатів Чортківської районної ради з приводу
вивчення історії України у загальноосвітніх навчальних закладах


Депутати Чортківської районної ради Тернопільської області висловлюють глибоку стурбованість кроками, що здійснюються Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Табачником Д.В., які спрямовані на запровадження псевдонаукових, антиукраїнських змін у програмах і підручниках з історії України в загальноосвітніх навчальних закладах.
Так, на початку 2010-2011 навчального року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України внесено зміни у навчальні програми з історії України для загальноосвітніх навчальних закладів. Зміни, в основному, стосувалися положень програм для 5 та 11 класів.
Зокрема, у програмі для 5 класу вилучено питання «Українські січові стрільці», «Мистецька творчість українських січових стрільців», «Український визвольний рух в роки війни (ОУН та УПА)… придушення визвольного руху».Фактично, згадані та інші зміни, (зокрема «Княжа Русь – Україна») настільки змінили виклад навчального матеріалу, що це дає підстави стверджувати про повернення шкільної історії до часів, які передували проголошенню Незалежності України.
Вважаємо, що такі радикальні зміни в шкільній програмі з історії України, які відбулися без погодження і відповідних висновків наукових академічних установ, без громадського обговорення, є неприпустимими у демократичному громадянському суспільстві.
Також, упродовж 2010/2011 навчального року в загальноосвітні школи України стали надходити два нових варіанти підручників з історії України для 5-го класу: 1-ий автори В.Власов, О.Данилевський та 2-ий автор В.Мисан (гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України», який було надано 13 липня 2009 року). Дані підручники не відповідають навчальній програмі, яка затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 5 червня 2009 року №491 « Про затвердження навчальних програм з історії України та всесвітньої історії для 12- ти річної школи (нова редакція)». Викликає здивування, що вказані підручники ще й надруковані тиражем, що майже на 150 тис. примірників перевищує кількість п’ятикласників в Україні. І це в той час, коли учні 10-х та інших класів так і закінчили цей навчальний рік без підручників з окремих предметів.
Вищенаведені факти вказують на те, якої великої ваги надає теперішнє керівництво Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України питанням фальсифікації історії України, її інтерпретації в неукраїнському дусі, замовчуванню і переписуванню історії визвольних змагань, паплюженню справжніх героїв нашого народу.
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, вимагаємо щоб у 2011-2012 навчальному році було відновлено викладання курсу історії України в загальноосвітніх навчальних закладах згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 5 червня 2009 року №491.
 
Звернення прийнято на восьмій сесії
Чортківської районної ради VІ скликання
23 вересня 2011 року