Документи Рішення Рішення VI скликання 8 сесія (23 вересня 2011 року) №99 - №116 № 114 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо недопущення прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з Переліку будівель Поч

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ВОСЬМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

23 вересня 2011 р.                                                                                     № 114
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо недопущення прийняття
Закону України «Про внесення змін до
Закону України «Про Перелік пам'яток
культурної спадщини, що не підлягають
приватизації» (щодо виключення з Переліку
будівель Почаївської лаври)


Чортківська районна рада
Вирішила:
1.Підтримати текст звернення та направити Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем'єр-міністру України (додається).


Голова Чортківської
районної ради                                                                                         Р.В. ЧортківськийПрезиденту України
Януковичу В.Ф.
 
Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

Прем`єр – міністру України
Азарову М.Я.

Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо недопущення прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з Переліку будівель Почаївської лаври)

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області вкрай стурбовані поданим до Верховної Ради України законопроектом (реєстраційний №9105 від 6 вересня 2011 року) «Про внесення змін до Закону України «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з Переліку будівель Почаївської лаври). Переконані, що це є продовженням тотального наступу нині діючої влади на українські святині, намагання русифікації українського народу з допомогою московської церкви і, як наслідок, нищенням українських святинь.
Вилучення з переліку пам'яток культурної спадщини комплексу споруд Почаївської лаври ХVІІІ-ХХ сторіччя забудови є прямим зазіханням на духовну святиню української нації. Адже Почаївська лавра з часу заснування була осередком православ’я – українського православ’я. Сьогодні це молитовне місце, яке було під багаторічною окупацією, комісарами»руського міра» цілеспрямовано перетворюється в осередок антиукраїнства, міжконфесійної неприязні, розбрату та протистояння на Тернопільщині.
Хочемо нагадати, що 29 травня 2001 року Кабінет Міністрів України відніс комплекс пам'яток культурної спадщини у містах Кременці та Почаєві до відання Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Відтак згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України у 2002 році усі пам’ятки були передані зі спільної власності територіальних громад сіл та міст Кременецького району у державну власність з віднесенням до сфери управління Держбуду України.
У липні 2003 року згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України споруди Почаївської лаври були вилучені зі складу заповідника, а в грудні того ж року відбулася передача комплексу споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату, про що укладено договір між Держбудом та Свято – Успенською Почаївською лаврою. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року.
Розцінюємо запропонований законопроект як намагання провладної партії знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву. Українські християнські центри – Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво – Печерська лаври, Софія Київська – це духовне багатство українців. Вважаємо неприпустимою політику держави щодо торгівлі споконвічними українськими цінностями – мовою, історією, традиціями та святинями. Адже, до Українських святинь із молитвами йдуть паломники з усього світу, тому вони повинні належати лише українському народові.
Українська православна церква Московського патріархату, а якщо називати речі своїми іменами – російська православна церква, отримала вражаючу підтримку провладної партії та Парламенту, намагається повністю заволодіти Почаївською лаврою - це вже очевидний факт. Народ України повинен дати відсіч таким зазіханням та непомірному апетиту Московського патріархату.
Депутати з провладної більшості своїм законопроектом не тільки дестабілізують ситуацію, а й нівелюють ідею створення єдиної помісної української церкви, яка б об'єднала усю державу. Ось чому поява такого законопроекту викликає справедливе обурення.
З огляду на зазначене ми, депутати Чортківської районної ради, вимагаємо:
1. Скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року про вилучення Лаври із складу Кременецько – Почаївського державного історико – архітектурного заповідника та повернути Почаївську лавру до складу вказаного заповідника.
2. Терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення прийняття запропонованого проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з Переліку будівель Почаївської лаври).
Звернення прийнято на восьмій сесії
Чортківської районної ради VІ скликання
23 вересня 2011 року