Документи Рішення Рішення VI скликання 8 сесія (23 вересня 2011 року) №99 - №116 № 115 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо ситуації, яка склалася із незаконним заниженням урядом заробітної плати всіх працівників, праця яких оплачується на основі Єдиної тарифної сітки .

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ВОСЬМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я
23 вересня 2011 р.                                                                                                                 № 115
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо ситуації, яка склалася
із незаконним заниженням урядом
заробітної плати всіх працівників, праця яких
оплачується на основі Єдиної тарифної сітки .


Чортківська районна рада
Вирішила:
1.Підтримати текст звернення та направити Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем'єр-міністру України (додається).


Голова Чортківської
районної ради                                                                                         Р.В. Чортківський
 

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

Прем`єр – міністру України
Азарову М.Я.
 

 
Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо ситуації,
яка склалася із незаконним заниженням урядом заробітної плати всіх працівників, праця яких оплачується на основі Єдиної тарифної сітки .

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області звертаємося до Вас із проханням привести нормативні акти Кабінету міністрів України у відповідність із статтею 6 Закону України «Про оплату праці», встановивши посадовий оклад (тарифну ставку) працівників першого розряду на рівні, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та відновити дію Єдиної тарифної сітки в повному обсязі. У відповідності зі статтею 6 Закону України «Про оплату праці», основою організації оплати праці в Україні є тарифна система, яка використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівників – залежно від їх кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом України «Про державний бюджет України на 2011 рік», становить з 1 січня 941 гривню, з 1 квітня – 960 гривень, з 1 жовтня – 985 гривень, з 1 грудня – 1004 гривні.
Водночас, всупереч вимогам Закону, Постановою Кабінету Міністрів України №1212 від 29 грудня 2010 року посадовий оклад (тарифна сітка)працівників першого розрядку встановлена в розмірі 613 гривень, що в півтора рази нижче розміру мінімальної заробітної плати. При цьому для працівників, у яких посадові оклади менші, ніж розмір мінімальної заробітної плати, посадові оклади (тарифні сітки) у штатному розписі установлюються на рівні мінімальної заробітної плати.
Такі маніпуляції негативно відбиваються на доходах працівників: по-перше, занижується розмір заробітної плати всіх працівників, які отримують її на основі Єдиної тарифної сітки;
По-друге, працівники 1-6 розрядів мають однакові посадові оклади ( на рівні мінімальної заробітної плати), що не відповідає ні Закону, ні самій ідеї тарифної сітки.
У зв’язку з цим вимагаємо від уряду привести нормативні акти Кабінету Міністрів України у відповідність із статтею 6 Закону України «Про оплату праці» встановивши посадовий оклад (тарифну сітку) працівника першого розряду на рівні, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та відновити дію Єдиної тарифної сітки в повному обсязі.
Вважаємо, що дана ситуація вкрай негативно відіб’ється на настроях суспільства , а це в свою чергу призведе до соціальної напруги та акцій непокори у державі.
 
Звернення прийнято на восьмій сесії
Чортківської районної ради VІ скликання
23 вересня 2011 року