Документи Рішення Рішення VI скликання 8 сесія (23 вересня 2011 року) №99 - №116 № 116 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо забезпечення працівників бюджетних установ закладів освіти, культури, охорони здоров`я району безоплатним користуванням житлом, квартирою з опаленням і освітленням в межах встановлених нор

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ВОСЬМА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

23 вересня 2011 р.
м. Чортків                                                                                                                         № 116


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо забезпечення працівників
бюджетних установ закладів освіти, культури,
охорони здоров`я району безоплатним користуванням
житлом, квартирою з опаленням і освітленням
в межах встановлених норм


Чортківська районна рада
Вирішила:
1.Підтримати текст звернення та направити Прем'єр-міністру України (додається).
Голова Чортківської
районної ради                                                                                                  Р.В. Чортківський
 Прем`єр – міністру України
Азарову М.Я.
 

Звернення
депутатів Чортківської районної ради щодо забезпечення працівників бюджетних установ закладів освіти,
культури, охорони здоров'я району безоплатним користування житлом, квартирою з опаленням
і освітленням в межах встановлених норм

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, переконливо просимо забезпечити виконання Законів України «Про освіту» пункт 4 стаття 57 , «Про професійно - технічну освіту» абзац 5 стаття 47, «Основ законодавства України про охорону здоров'я» пункт «ї» частина 1 стаття 77, «Основ законодавства України про культуру» частина 4 стаття 29. Держава відповідно до чинного законодавства повинна забезпечувати безоплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм працівників освіти, культури, охорони здоров'я, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали у зазначених галузях в цих населених пунктах і проживають у них.
Згідно з Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008р. зміни, які вносилися до пункту 4 статті 57 Закону України «Про освіту», визнано неконституційними.
Ухвалою Вищого Конституційного Суду України від 11 січня 2011 року у справі № К-15561/09 трактується, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов’язань, які встановлені статтею 46 Конституції України та Законами України.
Ухвалою Вищого Адміністративного Суду України № К35876/10 від 18 травня 2011 року касаційну скаргу Кабінету Міністрів України по аналогічних пільгах залишено без задоволення. Отже, Постанова Кабінету Міністрів №530 від 28 травня 2008 року пункт 14 є неконституційною і не може бути чинною, а тому закон повинен виконуватися.
Відповідно до вимоги 2 статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність (ухвала Вищого Адміністративного Суду України по справі №К44070/09 від 02 листопада 2010 року ) .
Враховуючи вищезазначене та у зв’язку із наближенням опалювального сезону, депутати Чортківської районної ради просять забезпечити виконання на території району Законів України «Про освіту» (пункт 4 стаття 57), «Про професійно - технічну освіту» (абзац 5 стаття 47) , «Основ законодавства України про охорону здоров'я» ( пункт «ї» частина 1 стаття 77), «Основ законодавства України про культуру» ( частина 4 стаття 29) , передбачивши в Державному бюджеті кошти на фінансування даних видатків.
 
Звернення прийнято на восьмій сесії
Чортківської районної ради VІ скликання
23 вересня 2011 року