Документи Рішення Рішення VI скликання 21 сесія ( 23 квітня 2013 року) № 293 - №311 № 293 Про роботу Чортківського районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дорога в життя».

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 23 квітня 2013 року                                                                                                 № 293
м.Чортків

Про роботу Чортківського
районного комунального
центру соціальної реабілітації
дітей-інвалідів «Дорога в життя»    Заслухавши та обговоривши інформацію директора Чортківського районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Анісенко М.М., Чортківська районна рада відмічає, що:
Чортківський районний комунальний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів діє на підставі Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», статуту та інших нормативно-правих актів метою діяльності якого є здійснення заходів спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним та побутовим навичкам, розвитку здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство. За 2011 рік в центрі пройшли реабілітацію 19 дітей-інвалідів, а в 2012 році 22 дітей з обмеженими можливостями. В центрі працюють вчитель-реабілітогол, вихователь, медична сестра з масажу та інші спеціалісти, які допомагають освоювати кожній дитині індивідуальну програму реабілітації, проводять корекційно-реабілітаційну роботу, намагаються забезпечувати поступовість між дошкільною та початковою загальною освітою, створюють передумови для запровадження інтегрованого навчання дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку. Через заклади охорони здоров»я частина дітей була направлена на санаторно-курортне лікування, проте більшість дітей в такі заклади не потрапили у зв’язку з тим, що діти-інваліди потребують постійного батьківського догляду та опіки. В 2011 році, завдяки Чортківському районному центру соціальнох служб для сім’ї, дітей та молоді, діти з особливими потребами мали змогу побувати та відпочивати з батьками в селах Зарваниці та Солотвино . В 2011 році з районного бюджету було виділено на утримання центру 211,515 тисяч гривень, в 2012 році було використано 301,831 тисячу гривень. На 2013 рік виділено 340 тисяч гривень. Про те з обласного бюджету на рахунок центру коштів не надійшло.
Поряд з цим центр знаходиться у підвальних приміщеннях Чортківської міської ради, тому неможливо надати якісну допомогу усім потребуючим реабілітації дітям.
Виходячи з вищенаведеного керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів від 12 квітня 2013 року, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Роботу директора Чортківського районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дорога в життя» Анісенко М.М. визнати задовільною.
2. Чортківській районній державній адміністрації при складанні та уточненні районного бюджету передбачити кошти необхідні для фінансування реконструкції приміщення тренажеру в місті Чорткові по вул. Монастирській 2б для потреб Чортківського районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дорога в життя».
3. Директору Чортківського районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів забезпечити можливості покращення реабілітації дітей-інвалідів «Дорога в життя» у Чортківському районі:
3.1. Залучити більшу кількість дітей-інвалідів, які потребують реабілітації.
3.2.Здійснити зміни в штатному розписі центру, шляхом підбору спеціалістів, які надають якісні послуги.
3.3. Розглянути можливість залучення волонтерів для роботи з дітьми- соціальних педагогів, студентів Чортківського педагогічного училища ім..О.Барвінського, державного медичного коледжу.
4. Доручити робочій групі (голова Хруставка Л.М.) утвореній районною радою в півторамісячний термін вивчити питання та розглянути пропозиції щодо належного приміщення для тимчасового розміщення в ньому районного комунального центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дорога в життя» .
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань соціального захисту населення, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (Дячок М.А.).


Голова районної ради                                                                                             В.В.Заліщук