Документи Рішення Рішення VI скликання 21 сесія ( 23 квітня 2013 року) № 293 - №311 № 294 Про роботу Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості та дозвілля учнівської молоді».

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

РІШЕННЯ
від 23 квітня 2013 року                                                                                     № 294
м. Чортків

Про роботу Чортківського районного
комунального закладу «Центр науково –
технічної творчості та дозвілля
учнівської молоді»

Заслухавши та обговоривши звіт в. о. директора Чортківського районного комунального закладу «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» Зуляк О.Б. районна рада зазначає, що позашкільна освіта є необхідним інститутом у системі безперервної освіти.
«Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» – це профільний навчально-виховний заклад освіти, який забезпечує додаткову освіту, творчий розвиток і самовизначення у вільний час з питань науково-технічних і технічних видів освіти, організоване і змістовне дозвілля учнівської молоді від 6 до 18 років.
Метою та змістом педагогічного процесу в центрі є: розумовий, моральний, естетичний та фізичний розвиток гуртківців шляхом найбільш повного врахування природних задатків, здібностей та інтересів кожної дитини. Виходячи з мети діяльності центру, основним завданням у його роботі є залучення учнівської молоді до занять технічною творчістю в гуртках, формування національної свідомості, патріотизму, пропаганда здорового способу життя, проведення професійної орієнтації.
В 2012-2013 навчальному році в Центрі НТТДУМ працює 16 гуртків (425 дітей). Динаміка охоплення учнів гуртковою роботою у 2012-2013 н. р. бажає бути кращою, так як за останні 4 роки цьогоріч залучено найменше вихованців.
Гуртки центру ведуть роботу з дітьми із таких напрямків:
початкового технічного моделювання ( для молодших школярів), початкового технічного моделювання з елементами художнього конструювання, автотрасового моделізму, картингу, судномоделювання, операторів колективної радіостанції, винахідників і раціоналізаторів, конструювання малогабаритної сільськогосподарської техніки, користувачів персональних комп’ютерів, програмування, Web-дизайну, декоративно-ужиткового мистецтва, бісероплетіння; дизайну, орігамі, фотомистецтва, відеооператорів.
Працює філія МАН у відділен нях: техніко-технологічне, сільського господарства, екології та економіки. Школярі, які займаються у Центрі НТТДУМ були задіяні у ряді районних, обласних конкурсів, де неодноразово здобували перемоги.
Варта відзначити досягнення вихованців закладу на Всеукраїнських масових заходах:
- Конкурс «Intel-Техно-Україна» - 2 призових місця;
- Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія» - 1 призове місце;
- ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – 3 призових місця.
Центр НТТДУМ розташований в приміщенні культової споруди (синагоги). Згідно з наявними установчими документами дане приміщення включено до переліку об`єктів спільної власності територіальних громад Чортківського району. Проте воно не передане на баланс відділу освіти Чортківської РДА, відсутнє свідоцтво на право власності об`єктом, не закріплена земельна ділянка.
Робота гуртків проводиться, як у приміщенні колишньої синагоги, так і на базі загальноосвітніх навчальних закладів: Чортківських ЗОШ І-ІІІ ст. № 2,4,6,7, Чортківської ЗОШ-інтернату, Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича.
Приміщення Центру науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді перебуває в аварійному стані та потребує капітального ремонту: протікає дах в багатьох місцях, обвалилась стеля та балки в місцях протікання, не працює система опалення із-за пошкоджених труб теплотраси, потребують заміни вікна, яким уже понад 100 років, потребують часткової заміни каналізаційні труби та труби водопостачання.
Крім того проблемним питанням є необхідність залучення дітей із сільської місцевості до здобуття позашкільної освіти.
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації від 17 квітня 2013 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звіт в.о. директора Чортківського районного комунального закладу «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» Зуляк О.Б. взяти до відома.
2.Роботу Чортківського районного комунального закладу «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» вважати задовільною.
3. Дирекції Чортківського районного комунального закладу «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді»:
3.1. здійснити моніторинг якості усіх технічних гуртків, переглянувши доцільність нерейтингових гуртків і можливість введення нових, відповідно до вимог часу і матеріальної бази;
3.2. розширити мережу надання позашкільної освіти, здійснюючи у сільських населених пунктах району гурткову роботу.
4. Відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації :
4.1. у зв`язку з незадовільним станом приміщення колишньої синагоги, в якій розташований Чортківський районний комунальний заклад «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді», з метою недопущення нещасних випадків, забезпечити вирішення питання тимчасового перенесення Чортківського районного комунального закладу «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді» у приміщення ЗОШ району з нового навчального 2013 -2014 року.
5. Доручити виконавчому апарату Чортківської районної ради звернутись в реєстраційну службу Чортківського районного управління юстиції щодо реєстрації права власності на будівлю, в якій розташований «Центр науково – технічної творчості та дозвілля учнівської молоді».
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації (Каськів М.В.) .
Голова районної ради В.В.Заліщук