Документи Рішення Рішення VI скликання 23 сесія (29 жовтня 2013 року) №327-360 №340 Про хід виконання районної програми «Питна вода Чортківщини на 2011-2015 роки»

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЯ СЕСІЯ


РІШЕННЯ


від 29 жовтня 2013 року                                                                                                  № 340
м. Чортків

Про хід виконання районної програми «Питна вода Чортківщини» на 2011-2015 роки


Заслухавши інформацію начальника відділу житлово – комунального господарства та цивільного захисту населення Чортківської районної державної адміністрації Гусака Б.М. про хід виконання районної програми «Питна вода Чортківщини» на 2011-2015 роки Чортківська районна рада зазначає, що забезпечення населення Чортківського району питною водою є однією з головних проблем, розв’язання якої необхідне для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.
Чортківською районною державною адміністрацією розроблено заходи по забезпеченню м. Чорткова цілодобовим водопостачанням. Проведено обстеження трубопроводу, що йде від водозабору «Стара насосна» до споживачів міста.
На сьогоднішній день Чортківським ВУВКГ проведено заходи на покращення ситуації з водопостачання та водовідведення, а саме:
- виготовлено уточнений кошторис на реконструкцію біологічних очисних споруд м. Чорткова;
- виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво станції водоочистки поверхневих вод для господарсько-питних потреб м. Чорткова;
- заключено угоду з НВЦ «Еколас» на розроблення проекту гідравлічної моделі мереж водозабезпечення та їх електронної карти у м. Чорткові.
Спільно з Чортківським міжрайонним управлінням Держсанепідслужбою у Тернопільській області розроблено проекти зон охорони господарсько-питних водозаборів (Рудькова балка, Гнила балка, Кам’яна балка, Стара насосна, Нова насосна, Горішня Вигнанка). Проведено комплекс заходів щодо покращення благоустрою на територіях водозаборів, зроблено поточні ремонти каптажів, розчищено 7,2 тис. м2 берегів річок та водойм від побутового сміття.
Однак матеріально-технічна база водо-каналізаційного господарства – слабка, насосне обладнання – енергоємне, парк машин та механізмів – не оновлюється, через незадовільний фінансовий стан підприємства відсутня можливість використання сучасних матеріалів, енергозберігаючого насосного обладнання.
Проблемним питанням залишається централізоване водопостачання сільського населення. Сільські водопроводи експлуатуються незадовільно, водогінні споруди колишніх сільськогосподарських підприємств передані місцевим органам самоврядування без необхідної виробничої бази та штату по обслуговуванню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії з питань екологічної політики, природокористування та сталого розвитку від 24 жовтня 2013 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію Чортківської районної державної адміністрації про виконання районної програми «Питна вода Чортківщини на 2011-2015 роки» прийняти до відома.
2. У зв'язку із віднесенням міста Чорткова до категорії міст обласного значення Чортківській районній державній адміністрації внеси зміни до програми «Питна вода Чортківщини на 2011-2015 роки» та подати у Чортківську районну раду до 01 лютого 2014 року.
3.Чортківській районній державній адміністрації її відділам та управлінням домогтися виконання даної програми.
4. Контроль за виконанням даного рішення доручити першому заступнику Чортківської районної державної адміністрації (Філяк Р.Ю.) та постійній комісії Чортківської районної ради з питань екологічної політики, природокористування та сталого розвитку (Філінчук Я.В.).

Голова районної ради                                                                                         В.В.Заліщук