Документи Рішення Рішення VI скликання 23 сесія (29 жовтня 2013 року) №327-360 № 353 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо підтримки євроінтеграційних прагнень України

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЯ СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 29 жовтня 2013 р.                                                                                                              № 353
м. Чортків


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо підтримки
європейського вибору України

Керуючись Конституцією України, ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. ст. 43, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією районної ради, районна рада
Вирішила:
1.Схвалити текст Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (додається).
2. Направити звернення Президенту України, Голові Верховної ради України, Прем’єр-міністру України, керівникам фракцій Верховної ради України.
3.Текст звернення опублікувати в районній газеті «Голос народу», оголосити по районному радіомовленню, розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.
4.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови ради Хруставку Л.М.


Голова районної ради                                                                                              В.В.Заліщук

Президенту України
В.Ф. Януковичу
Голові Верховної Ради України
В.М. Рибаку
Прем’єр-міністру України
М.Я. Азарову
Керівникам фракцій
Верховної Ради України
Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
щодо підтримки європейського вибору України

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, враховуючи волю та прагнення жителів нашого краю, підтримуємо європейський вибір України як шлях наближення до стандартів якості життя, демократії, громадянського суспільства, верховенства права та забезпечення прав і свобод людини.
Євроінтеграційний курс нашої держави – це природній процес повернення України в родину вільних європейських народів, адже Україна одна з найбільших за територією та населенням держав Європи і її місце серед розвинених європейських країн.
2013 рік без перебільшення може стати історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції. Сьогодні Україна стоїть за крок до політичного приєднання до великої сім’ї вільних Європейських держав. Підписання у Вільнюсі Угоди про асоціацію з Європейським Союзом зробить наші євроінтеграційні прагнення та процеси незворотними. Такий політичний крок покладає край постійним намаганням Кремля відновити імперію, втягнути Україну у свою політичну орбіту.
Виходячи з цього, ми депутати Чортківської районної ради не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до можливого підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається менше місяця, а ми і далі є свідками антиєвропейської активізації всіх антиукраїнських ворожих сил як всередині країни, так і ззовні.
Інтеграція з Європейським Союзом – це шлях до зростання життєвих стандартів, значного підвищення добробуту наших людей, до крайнеобхідних інвестицій в українську економіку, шлях до відкриття кордонів, коли громадяни України стануть повноправними європейцями, а не «людьми другого сорту», що обмежені в правах пересування європейським континентом. Інтеграція з ЄС – це життєві цінності, коли влада неухильно дотримується прав і свобод громадян, це суспільство, де в центрі уваги знаходиться людина та її життєві інтереси.
Перспектива підписання Угоди щодо Асоціації залежить від того чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: реформа виборчого законодавства, розв’язання питання вибіркового судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна-ЄС.
Чортківська районна рада схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів передбачених Порядком денним асоціації.
Про те, станом на сьогодні не виконано одну з ключових вимог. На думку європейських політиків та відповідно до рішення Європейського суду з прав людини – ув’язнення Юлії Тимошенко є політично вмотивованим.
Виконуючи волю наших виборців, підтримуючи прагнення українського народу до кращого життя, просимо Верховну Раду не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію та якнайшвидше ухвалити відповідні закони.
Закликаємо Президента України Віктора Януковича негайно вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційних починань, підтвердити закріплений в законодавстві України курс на європейську інтеграцію і вжити всі необхідні заходи для підписання Угоди про Асоціацію України та Європейського Союзу у листопаді 2013 року, зокрема: гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини в т.ч. звільнити з ув’язнення Ю.В.Тимошенко, вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад .
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектору зовнішньої політики української держави на Москву, переорієнтацію на чужі та нав’язані нам цінності та стандарти, зраду інтересам власного народу та істинного його прагнення. Все це не відповідатиме справжнім намірам українського суспільства та заведе його у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня ізоляція та регрес. Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.
У зв’язку з цим, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права. Сподіваємось, що заради здійснення європейського покликання України, підтримуваного більшістю її громадян, українська влада виконає усі кроки Порядку денного асоціації Україна-ЄС.

Слава Україні!

Звернення
Прийнято на ХХІІІ
пленарному засіданні Чортківської
районної ради VІ скликання
29 жовтня 2013 року