Документи Рішення Рішення VI скликання 25 сесія (26 листопада - 02 грудня 2013 року) №365-368 № 365 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо безумовного підписання Угоди про Асоціацію з ЄС

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ П'ЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 26 листопада 2013 року                                                                                                          № 365
м. Чортків


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо безумовного
підписання Угоди про Асоціацію з ЄС


Керуючись Конституцією України, статтею 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статтями 43,49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією районної ради, районна рада
ВИРІШИЛА
1.Схвалити текст Звернення депутатів Чортківської районної ради щодо безумовного підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом на Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року (додається).
2. Направити звернення Президенту України, Голові Верховної Ради України, керівникам фракцій Верховної Ради України, Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ України, Представництвам Європейського Союзу в Україні, ОБСЄ та Ради Європи.
3. Вивісити на адміністративному будинку Чортківської районної ради прапор Європейського Союзу.
4. Підтримати пропозицію про створення з числа представників політичних партій, громадськості та молоді координаційного комітету по узгодженню відповідих дій.
5. Керівникам навчальних закладів, розташованих в районі надати всебічну підтримку та не перешкоджати учням і студентам у проведенні мирних зібрань.
6.Текст звернення опублікувати в районній газеті «Голос народу», оголосити по районному радіомовленню, розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.
7.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Хруставку Л.М.


Голова районної ради                                                                                                  В.В.ЗаліщукЗвернення
депутатів Чортківської районної ради
щодо безумовного підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом на Саміті «Східного партнерства»
у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року

    Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, враховуючи волю та прагнення жителів нашого краю, висловлюємо свій протест щодо протизаконного та антинародного припинення євроінтеграційних процесів України.
Європейський вибір України - це шлях наближення до стандартів якості життя, демократії, громадянського суспільства, верховенства права та забезпечення прав і свобод людини, це багатовікова мрія українського народу.
Засади зовнішніх відносин України визначаються виключно законами. Забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі (ЄС) законодавчо визначено в числі основних засад зовнішньої політики України.
    Переговори щодо Угоди про асоціацію України та ЄС завершено в ході П’ятнадцятого Саміту Україна – ЄС 19 грудня 2011 року у м. Києві, про що було офіційно заявлено Президентом України та лідерами ЄС. 30 березня 2012 року у Брюсселі відбулося парафування Угоди. Про власну підтримку процесу євроінтеграції України у контексті підписання Угоди заявили 22 країни ЄС з 28 членів.
    Підписання Угоди про асоціацію України та ЄС повинно відбутися згідно погодженого сторонами плану на Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі.
    Визначення засад зовнішньої політики, законодавче регулювання відносин, спрямоване на впровадження засад зовнішньої політики, як і здійснення парламентського контролю у цій сфері є виключною компетенцією Верховної Ради України, як єдиного органу законодавчої влади в Україні.
    Президент України, як глава держави, гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина у власних позачергових посланнях до Верховної Ради України визначає та коригує засади внутрішньої і зовнішньої політики з урахуванням зовнішнього становища України, здійснення керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави, керівництва у сферах національної безпеки і оборони держави.
З незрозумілих для нас причин Кабінет Міністрів України 21 листопада 2013 року прийняв на нашу думку незаконне розпорядження про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про Асоціацію з ЄС, перевищивши при цьому власні повноваження.
    Висловлюючи волю наших виборців щодо незмінності забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття у майбутньому членства в Європейському Союзі, а також виходячи з Конституції України, згідно якої носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Чортківська районна рада підтримує ненасильницькі мирні зібрання на території Чортківщини та всієї України та закликає:
Президента України
    1. Доля 46 – мільйонного народу зараз у Ваших руках. Закликаємо Вас зробити правильний крок та гідно війти в історію підписавши на Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі Угоду про Асоціацію України та ЄС.
    2. Згідно власних конституційних повноважень скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про Асоціацію з ЄС від 21 листопада 2013 року.
    3. Прийняти рішення про припинення повноважень та відставку нині діючого Прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України у повному складі - як таких, що перевищили власні повноваження у реалізації зовнішньої політики України;
    4. Виступити із позачерговим посланням до Верховної Ради України, у якому підтвердити непорушність засад зовнішньої політики України визначених Конституцією, законами України та її міжнародними угодами;
    Верховну Раду України
    1. Скликати позачергову сесію Верховної Ради України, на якій:
    1.1. Повторно розглянути законопроекти, ухвалення яких є передумовою підписання Угоди про Асоціацію України та ЄС в контексті «Порядку денного Асоціації Україна-ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про Асоціацію» (2009 р.): зокрема щодо - забезпечення ефективності виборчої системи з метою проведення президентських та парламентських виборів відповідно до міжнародних стандартів демократичних виборів, реформування судової системи, прокуратури, припинення практики вибіркового кримінального переслідування лідерів політичної опозиції та звільнення Ю. Тимошенко.
    1.2. Створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування обставин зриву підготовки до підписання Угоди про асоціацію України та ЄС;
    1.3. В разі не підписання угоди про Асоціацію призначити всеукраїнський референдум з питання про майбутнє членство України у ЄС.

Генерального прокурора України
    Порушити кримінальну справу проти Прем’єр - Міністра України М.Азарова за порушення вимог статті 365 «Перевищення влади або службових повноважень» Кримінального Кодексу України.

    Міністра внутрішніх справ України
Забезпечити громадський порядок під час проведення мирних зібрань громадян та не застосовувати необґрунтованих силових дій щодо його учасників.

Звернення прийнято на
двадцять п’ятій сесії Чортківської районної
ради шостого скликання
26 листопада 2013 року