Документи Рішення Рішення VI скликання 26 сесія (24 грудня 2013 року) №369 - 398 № 398 Про заяву депутатів Чортківської районної ради

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ШОСТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 24 грудня 2013 року                                                                                      № 398
м. ЧортківПро Заяву депутатів Чортківської районної ради
щодо суспільно-політичної ситуації в Україні
та стану дотримання прав і свобод громадянКеруючись Конституцією України, статтею 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статтями 43,49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
ВИРІШИЛА
1.Підтримати та направити Заяву депутатів Чортківської районної ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та стану дотримання прав і свобод громадян Президенту України та Голові Верховної Ради України для розгляду та вирішення порушених питань.
2.Текст Заяви опублікувати в районній газеті «Голос народу», оголосити по районному радіомовленню та розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.
3.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Хруставку Л.М.


Голова Чортківської
районної ради                                                                                         В.В.Заліщук


Заява
депутатів Чортківської районної ради
щодо суспільно-політичної ситуації в Україні
та стану дотримання прав і свобод громадян

    Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, висловлюючи волю наших виборців та підтримуючи їхнє конституційне право здійснювати народовладдя безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, не можемо стояти осторонь важливих суспільно-політичних подій, що відбуваються в Україні впродовж останніх місяців.
Ми вкотре змушені висловити занепокоєння волюнтаристським призупиненням євроінтеграційного поступу України, формально «узаконеним» розпорядженням Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом № 905-р від 21 листопада 2013 року. За нашою оцінкою, Уряд ухвалою згаданого розпорядження перевищив власні повноваження, адже засади зовнішніх відносин України визначаються виключно законами. Відповідно до частини 1 статті 50 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Уряд видає постанови і розпорядження на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України. Забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір, з метою набуття членства в ЄС, законодавчо визначено в числі основних засад зовнішньої політики України. Визначення засад зовнішньої політики, законодавче регулювання відносин, спрямоване на впровадження засад зовнішньої політики, як і здійснення парламентського контролю у цій сфері є виключною компетенцією Верховної Ради України.
Чортківська районна рада у черговий раз заявляє про підтримку мирних громадянських акцій протесту, спрямованих на відновлення євроінтеграційного курсу України, які відбуваються у цілій країні та її столиці. Ми звертаємося до вищого державного керівництва України з вимогою забезпечити неухильне дотримання права громадян на мирні зібрання, гарантоване Конституцією, законами України та міжнародними угодами.
Чортківська районна рада глибоко занепокоєна численними випадками безпрецедентно жорстокого насильства та необґрунтованих затримань мирних протестувальників спеціальними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, зокрема тими подіями, що мали місце у Києві 30 листопада, 1 та 11 грудня 2013 року.
З огляду на це Чортківська районна рада звертається до Президента, як глави держави та гаранта дотримання прав та свобод громадян, з вимогою:
1. Згідно конституційних повноважень скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію з ЄС №905 – р від 21 листопада 2013 року;
2. Негайно звернутися зі зверненням до Українського народу щодо європейської інтеграції України.
3. Підписати Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом.
4. Дати відповідні доручення керівникам правоохоронних органів: вжити дієвих заходів для встановлення винних у побитті учасників мирних зібрань, покарати як посадовців, котрі надавали злочинні накази про застосування сили, так і безпосередніх виконавців цих наказів;
5. Ініціювати переговорний процес з представниками опозиції щодо пошуку шляхів виходу з політичної кризи.
Чортківська районна рада звертається до Верховної Ради України з пропозиціями:
1. Створити тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України з розслідування обставин зриву підготовки до підписання Угоди про асоціацію України та ЄС та з розслідування фактів жорстокого побиття та необґрунтованого затримання учасників мирних зібрань у м. Києві 30 листопада, 1 та 11 грудня 2013 року.
2. Призначити всеукраїнський референдум з питання про майбутнє членство України у ЄС.
3. Призначити, у відповідності до норм статті 103 Конституції України, чергові вибори Президента України на 30 березня 2014 року.

Заява прийнята на
двадцять шостій сесії Чортківської районної
ради шостого скликання
24 грудня 2013 року