Документи Рішення Рішення VI скликання 28 сесія (30 січня 2014 року) № 401 -419 № 408 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо Державного бюджетуна 2014 рік

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 30 січня 2014 року                                                                                              № 408
м. Чортків


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо Державного
бюджетуна 2014 рік


Керуючись Конституцією України, статтею 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статтями 43, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити та направити звернення депутатів Чортківської районної ради щодо Державого бюджету на 2014 рік Президенту України, Голові Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівникам депутатських фракцій у Верховній Раді України (додається).
2. Текст звернення опублікувати в районній газеті «Голос народу», оголосити по районному радіомовленню, розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету.
Голова Чортківської
районної ради                                                                                                             В.В.Заліщук
Президенту України В.Ф. Януковичу
В.о прем’єр-міністра України С.Г.Арбузову
Голові Верховної Ради України В.М. Рибаку
Керівникам депутатських фракцій
у Верховній Раді України

Звернення
депутатів Чортківської районної ради щодо
Державного бюджету на 2014 рік

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, висловлюємо свою стурбованість і занепокоєння та незгоду, з приводу численних порушень вимог чинного законодавства під час складання, розгляду та затвердження Державного бюджету на 2014 рік. Адже, від змісту, якості та реалізації головного фінансового документа країни залежить рівень життя мільйонів українців.
При підготовці даного документу уряд проігнорував ряд вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно – правових актів держави.
Верховна Рада, 16 січня 2014 року грубо порушила Закон України «Про Регламент Верховної Ради України», ганебно проголосувавши без обговорення Закон України «Про Державний бюджет на 2014 рік» ". Ми усвідомлюємо, що цей бюджет було сформовано в умовах гострого політичного протистояння та складної соціально – економічної ситуації в країні. Проте, народові України важко зрозуміти, що в період гострої бюджетної кризи суттєво збільшено фінансування силових структур. В той же час уповільнено зростання заробітної плати бюджетників, згорнуто фінансування соціальних програм, доведено до критичної межі обсяг бюджетного дефіциту та державного боргу.
Зрозуміло, що виконати дохідну частину державного та місцевих бюджетів можна буде лише за рахунок інфляційних процесів, які останнім часом вже мають стійкі негативні тенденції в нашій державі. Відтік іноземних інвестицій найбільший з часу отримання Україною незалежності. В державі відсутні будь-які передумови для економічного зростання
У той же час, ми, депутати районної ради враховуючи інтереси територіальних громад району, працівників бюджетної галузі, отримувачів соціальних допомог для недопущення виникнення соціальної напруги в регіоні, проголосували за ухвалення районного бюджету на 2014 рік, розуміючи що це не той бюджет на який сподівались наші виборці. Це не бюджет розвитку який нам обіцяли, а бюджет бідного існування на межі виживання.
Так, лише для виплати заробітної плати в передбачених розмірах навіть із врахуванням заходів по економії, в районі додаткова потреба коштів на 2014 рік складає 12090,4 тис.грн., тому числі в охороні здоров’я – 4478,9 тис.грн, в соціальному захисті – 1872,5 тис.грн, в культурі 1633,1 тис.грн, в освіті – 915,0 тис.грн., в управлінні – 2910,8 тис.грн., в фізичній культурі та спорту – 388,1 тис.грн. Не краща ситуація по інших захищених статтях видатків. На підтримання життєдіяльності бюджетних установ передбачено мізерні кошти.
Враховуючи вищенаведене просимо в найкоротший термін внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік», передбачивши необхідні кошти для повної виплати заробітної плати та фінансування всіх захищених статтей видатків бюджету.


Звернення прийнято на
двадцять восьмій сесії Чортківської районної
ради шостого скликання
30 січня 2014 року