Документи Рішення Рішення VI скликання 32 сесія (26 вересня 2014 року) №461 - 476 №472 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області.

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ДРУГА СЕСІЯ
РІШЕННЯ


від 26 вересня 2014 року                                                                                                     № 472

Про звернення депутатів
Чортківської районної ради
Тернопільської області


Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зважаючи на ситуацію, що склалася із організацією гарячого харчування в частині загальноосвітніх закладів Чортківського району та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації від 17 вересня 2014 року, Чортківська районна рада

В И Р І Ш И Л А :
1. Підтримати та направити звернення до Прем'єр – Міністра України Яценюка А.П., Міністра соціальної політики України Денісової Л.Л., народних депутатів України Стойка І.М., Апостола М.В., Кайди О.П., Бойка В.Б., Головка М.Й. (додається).
2. Опублікувати звернення в газеті «Голос народу», а також оприлюднити в інших засобах масової інформації та розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.
3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Чортківської районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації .Заступник голови
районної ради                                                                                              Хруставка Л.М.


Прем`єр – Міністру України
Яценюку А.П.
Міністру соціальної політики України
Денісовій Л.Л.
Народним депутатам України
Стойку І.М.
Апостолу М.В.
Кайді О.П.
Бойку В.Б.
Головку М.Й.
Поберу І.М.

Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо відсутності гарячого
харчування в частині загальноосвітніх закладів Чортківського району Тернопільської області,
які знаходяться в зоні радіоекологічного контролю

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, глибоко стурбовані відсутністю гарячого харчування в частині загальноосвітніх шкіл Чортківського району, зокрема в Чортківській ЗОШ І – ІІІ ст. № 4, Сосулівській ЗОШ І – ІІ ст., Колиндянській ЗОШ І – ІІІ ст., Коцюбинчицькій ЗОШ І – ІІ ст. , Шманьківській ЗОШ І – ІІ ст. та в загальноосвітніх школах міста Чорткова, які знаходяться в зоні радіоекологічного контролю.
В даний час не забезпечено безкоштовно гарячим харчуванням 325 дітей Чортківської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 4, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та користуються пільгами на безплатне харчування, 75 дітей Сосулівської ЗОШ І – ІІ ступенів, 134 дитини Колиндянської ЗОШ І – ІІІ ступенів, 37 дітей Коцюбинчицької ЗОШ І – ІІ ступенів, 47 дітей Шманьківської ЗОШ І – ІІ ступенів – всього 618 школярів та школярі міста Чорткова, які мають вищезазначений статус. Незначна частина дітей харчується за кошти батьків, бо навіть при згоді окремих батьків самотужки оплачувати харчування, гарантоване державою, як безкоштовне, відсутні організації, які на це погоджуються і можуть здійснити його в рамках чинного законодавства.
Враховуючи навантаження на учнів під час навчального процесу, санітарні норми, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про статус і соціальний захист громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи» вважаємо недопустимою організацію навчально – виховного процесу без організації харчування в школах. Вимагаємо від Міністерства соціальної політики України надати Чортківській районній раді інформацію про переможців тендеру в Чортківському районі та м.Чорткові, а у випадку судових позовів між учасниками тендеру, як це було наприкінці попереднього навчального року, знайти механізм забезпечення дітей Чортківщини гарячим харчуванням. Пропонуємо з метою недопущення таких випадків з наступного навчального року надати право органам місцевої виконавчої влади та органам місцевого самоврядування проводити тендер для визначення переможців по організації харчування за кошти державного бюджету. Кошти з державного бюджету пропонуємо направити в районний бюджет, як субвенцію з державного бюджету.
Звертаємо Вашу увагу на те, що і минулого року вищезазначені категорії дітей не харчувалися з 1 березня по 31 травня 2014 року через судові процеси між учасниками тендеру. Станом на 17 вересня в даних навчальних закладах відсутнє гаряче харчування. Оскільки порушене питання не може вирішити місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, бо воно належить до компетенції Міністерства соціальної політики України, вимагаємо негайного його вирішення, адже здоров`я нації починається зі здоров`я наших дітей.

Звернення прийнято на тридцять другій
сесії Чортківської районної ради
Тернопільської області 26 вересня 2014 року