Документи Рішення Рішення VI скликання 33 сесія (07 жовтня 2014 року) № 477- 478 №477 Про повторне звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо відновлення діяльності ДП«Марилівський спиртзавод»


ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ТРЕТЯ СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 6 жовтня 2014 року                                                                     № 477
м.Чортків

Про повторне звернення депутатів Чортківської
районної ради Тернопільської області
щодо відновлення діяльності ДП
«Марилівський спиртзавод»


Враховуючи ситуацію, яка склалася на ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності), відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Прийняти повторне звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо відновлення діяльності ДП «Марилівський спиртзавод» (додається).
2. Тексти рішення та звернення надіслати до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики України, народним депутатам України від Тернопільської області та ДП «Укрспирт».
3.Текст звернення направити центральним та місцевим ЗМІ.
4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально – економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі (Вислоцький В.М.).


Заступник голови
районної ради                                                                                         Хруставка Л.М.
Президенту України
Порошенку П.О.
Голові Верховної Ради України
Турчинову О.В.
Прем`єр – Міністру України
Яценюку А.П.
Міністру аграрної політики України
Швайці І.О.
Народним депутатам України
Стойку І.М.
Апостолу М.В.
Деревляному В.Т.
Кайді О.П.
Бойку В.Б.
Головку М.Й.
Поберу І.М.
Генеральному директору ДП
«Укрспирт» Лабутіну М.Ю.
 

Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо
відновлення діяльності ДП «Марилівський спиртзавод»

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, враховуючи законні вимоги трудового колективу ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та представників аграрної галузі Чортківського району вкотре звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики України та ДП «Укрспирт» по питанню відновлення діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності).
Марилівський спиртовий завод - державне підприємство, нині високорозвинуте промислове виробництво – структурна одиниця державного підприємства „Укрспирт”. За останні роки виробнича потужність підприємства доведена до обсягів 7300 дал. на добу. Підприємство спеціалізується на випуску спирту етилового ректифікованого із зернової сировини та до недавнього часу було найпотужнішим платником податків та соціальних внесків в районі та області. Стабільна його робота давала змогу працювати і аграрним підприємствам Тернопільської та інших областей, тому велика кількість суб’єктів господарювання стурбовані втратою стабільного ринку збуту для своєї продукції.
На протязі багатьох років підприємство плідно співпрацювало з багатьма вітчизняними і зарубіжними партнерами на взаємовигідних умовах, пропонуючи на ринку високоякісну, екологічно чисту продукцію. Колектив підприємства до реорганізації галузі активно працював над впровадженням нових технологій, підвищенням якості продукції, освоєнням виробничих потужностей і автоматизацією виробничих процесів, розширенням ринків збуту.
У поточному році підприємство тричі зупиняло свою роботу, а з 9 липня безпричинно простоює по сьогоднішній день, що негативно позначилось на заробітній платі працівників підприємства, надходженню платежів до місцевого та державного бюджетів.
На підприємстві працює 165 чоловік, які перебувають у невизначеній ситуації щодо подальшої роботи підприємства, вони не впевнені в завтрашньому дні, тому що можуть втратити свою роботу і заробітну плату, залишити свої сім’ї без засобів до існування.
При зміні статусу державного підприємства «Марилівський спиртзавод» Чортківського району, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 року № 672, у Марилівське місце провадження діяльності ДП «Укрспирт» м.Бровари, Київська область підприємство втратило свою самостійність та все майно перейшло на баланс ДП «Укрспирт». Всі грошові операції проводяться по місцю реєстрації.
На наші неодноразові звернення до Кабінету Міністрів України Чортківська районна рада не отримала від уряду жодної відповіді, тільки одержали дві відписки від директора департаменту продовольства Мінагрополітики Куць О.І. Вказана посадова особа надавала нам відповіді, як за уряду Азарова М.Я., так і за прем’єрства Яценюка А.П., що свідчить про відсутність змін в роботі Міністерства, не дивлячись на вимоги Майдану.
На думку депутатів районної ради причиною критичної ситуації, яка склалася на одному з найкращих підприємств галузі є збереження розпочатих за попередньої влади корупційних схем та продовження їх використання теперішнім керівництвом галузі.

Враховуючи вищезазначене вимагаємо:

Від Президента України, як гаранта Конституції,
- забезпечити конституційне право на працю членів трудового колективу ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) ,
- доручити Генеральному Прокурору перевірити дотримання законодавства в діяльності ДП «Укрспирт»;
Від Верховної Ради України
- внести зміни до законодавчої бази України, передбачивши сплату суб`єктами господарювання податків і зборів за місцем фактичного ведення господарської діяльності,
- розглянути питання про доцільність перебування на посаді Міністра Аграрної політики України Швайки І.О.;
Від Кабінету Міністрів України
- переглянути та відмінити постанову Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672 «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро – горілчаної промисловості «Укрспирт», відновити попередню вертикаль управління спиртовою галуззю, спиртові заводи залишити окремими юридичними особами,
- розглянути доцільність перебування на посаді Генерального директора ДП «Укрспирт» Лабутіна М.Ю.;
Від Міністерства Аграрної політики України та ДП «Укрспирт» в термін до 10 жовтня 2014 року забезпечити відновлення роботи підприємства та його безперебійну діяльність з подальшим наданням ДП „Укрспирт” (Марилівське місце провадження діяльності) статусу окремої юридичної особи за місцем розташування (смт. Нагірянка Чортківського району Тернопільської області).
У разі невиконання законних вимог депутатів районної ради та трудового колективу залишаємо за собою право відстоювати права громади всіма рішучими методами відповідно до Конституції та законів України.
Про результати розгляду нашого звернення та прийняті рішення просимо невідкладно інформувати Чортківську районну раду Тернопільської області.

Звернення прийнято на тридцять
третій сесії Чортківської районної
ради Тернопільської області
06 жовтня 2014 року