Документи Рішення Рішення VI скликання 34 сесія (27 - 30 листопада 2014 року) № 479 - 493 №493 Про ситуацію щодо діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності)

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 30 листопада 2014 року                                                                                              № 493
м.Чортків

Про ситуацію щодо діяльності ДП
«Укрспирт» (Марилівське місце
провадження діяльності)

Враховуючи ситуацію, яка склалася на ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності), заслухавши інформацію першого заступника голови Чортківської районної державної адміністрації Запухляка В.Б, враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань соціально – економічного розвитку, власності, інвестицій та торгівлі від 25 листопада 2014 року, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію першого заступника голови Чортківської районної державної адміністрації Запухляка В.Б. взяти до відома.
2. Прийняти повторне звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо відновлення діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та погашення заборгованості перед місцевими приватними аграрними підприємствами (додається).
3. Тексти рішення та звернення надіслати до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Міністерства аграрної політики України, ДП «Укрспирт», народним депутатам України Барні О.С., Люшняку М.В., Головку М.Й., Юрику Т.З., Пастуху Т.Т., Заставному Р.Й., Соляру В.М.
4.Текст звернення направити центральним та місцевим ЗМІ, а також для розгляду та обговорення трудовим колективам спиртових заводів Тернопільщини.
5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально – економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі.Заступник голови
районної ради                                                                                          Хруставка Л.М.
 
Додаток до рішення
Чортківської районної ради
від 30 листопада 2014 року № 493Президенту України
Голові Верховної Ради України
Прем`єр – Міністру України
Генеральному прокурору України
Міністру аграрної політики України
Генеральному директору ДП «Укрспирт» Народним депутатам
України Барні О.С., Люшняку М.В.,
Головку М.Й., Юрику Т.З.,
Пастуху Т.Т., Заставному Р.Й.,
Соляру В.М.
 


Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо відновлення діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та погашення заборгованості перед місцевими приватними аграрними підприємствами


 
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, враховуючи законні вимоги трудового колективу ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та представників аграрної галузі Чортківщини звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України, Міністерства аграрної політики України та ДП «Укрспирт» по питанню відновлення діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та погашення заборгованості перед місцевими приватними аграрними підприємствами.
Повідомляємо Вас, що 6 жовтня 2014 року депутатський корпус Чортківської районної ради вкотре порушував питання відновлення діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та направив Вам відповідні звернення.
Для обговорення вимог трудового колективу ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та депутатського корпусу райради 8 жовтня 2014 року під час зустрічі з Міністром Кабінету Міністрів Семираком О. М. та Генеральним директором ДП «Укрспирт» Лабутіним М.Ю. було досягнуто домовленості щодо термінового відновлення діяльності ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності), яке до того часу протягом 2014 року вже тричі зупиняло свою діяльність та з 9 липня простоювало знову.
9 жовтня 2014 року завод вкотре відновив свою діяльність, місцеві аграрні підприємства забезпечили його сировиною, уклавши договори з ДП «Укрспирт» на постачання сільськогосподарської продукції. Проте, вже 2 листопада ДП »Укрспирт» призупинив діяльність даного підприємства, заборгувавши місцевим аграрним підприємствам біля 11 мільйонів гривень.
У відповідь на принципову позицію працівників заводу, аграріїв та депутатського корпусу, керівництво ДП«Укрспирт» свідомо, без жодних обґрунтованих на те підстав не надає дозволів на відгрузку спирту з Марилівського МПД.
Вважаємо, що причиною вкрай напруженої ситуації, яка склалася на одному з найкращих підприємств галузі є збереження відпрацьованих за попередньої влади корупційних схем та продовження їх використання теперішнім керівництвом галузі.
Інформуємо Вас, що 30 листопада 2014 року в селищі Нагірянка Чортківського району відбулася попереджувальна акція мирного протесту щодо ситуації, яка склалася навколо Марилівського спиртового заводу.

Враховуючи вищезазначене вимагаємо:

1.Забезпечити відновлення роботи ДП «Укрспирт» (Марилівське місце провадження діяльності) та його безперебійну діяльність.
2.Негайного розрахунку з місцевими аграрними підприємствами відповідно укладених договорів.
3.Зберегти монополію держави та державну форму власності в спиртовій галузі, відновивши заводам статус окремих юридичних осіб.
4.Генеральному прокурору України перевірити дотримання законодавства в фінансово – господарській діяльності ДП «Укрспирт».
5.Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді генерального директора ДП «Укрспирт» Лабутіна М.Ю.
У разі невиконання законних вимог депутатів районної ради та трудового колективу залишаємо за собою можливість відстоювати права громади всіма рішучими методами відповідно до Конституції та законів України.
Про результати розгляду нашого звернення та прийняті рішення просимо невідкладно інформувати Чортківську районну раду Тернопільської області.
Звернення прийнято на тридцять
четвертій сесії Чортківської районної
ради Тернопільської області
30 листопада 2014 року