Документи Рішення Рішення VI скликання 38 сесія (28 травня 2015 року) № 542-№572 № 542 Про хід виконання в Чортківському районі вимог Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ

РІШЕННЯ
від 28 травня 2015 року                                                                                         № 542
м.Чортків


Про хід виконання в Чортківському районі
Закону України «Про добровільне
об`єднання територіальних громад»

Заслухавши інформацію першого заступника голови Чортківської районної державної адміністрації Запухляка В.Б. Чортківська районна рада зазначає, що адміністративно – територіальна реформа є необхідною умовою децентралізації влади та можливістю надання громадам більших повноважень. Вважаємо, що об`єднання громад має відбуватися за принципом «Не нашкодь», щоб після проведення реформи ми не констатували про занепад більшості сіл, а в результаті реформ села, селища, міста ставали більш заможними та спроможними вирішувати питання життєдіяльності громад. Реформа адміністративно-територіального устрою має забезпечити досить швидкий і відчутний громадянами позитивний результат. Не можна допустити її провалу ще й тому, щоб не давати додаткових аргументів для дестабілізації ситуації антиукраїнським силам — і зовнішнім, і внутрішнім. А загроза всього цього реально є, коли обмежитися тільки прискореним об'єднанням територіальних громад і здійснювати його за існуючою методикою. Варта зазначити, що в проекті перспективного плану, оприлюдненому Тернопільською обласною державною адміністрацією, в ряді моментів не дотримано вимог Методики формування спроможних територіальних громад. Даний проект не дає шансів для розвитку сільських населених пунктів. Виникають сумніви з приводу об'єднання територіальних громад навколо великого міста. Адже тоді це місто матиме більшість у майбутній раді і зможе диктувати свої умови іншим учасникам об'єднаної територіальної громади.
Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» , враховуючи пропозиції Чортківської районної державної адміністрації, сільських, селищних голів, керівників приватних агропромислових підприємств Чортківщини, з метою забезпечення життєдіяльності громад району Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1.Звернутися до Тернопільської обласної державної адміністрації щодо
незгоди з оприлюдненим проектом перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чортківського району Тернопільської області.
2. Звернутися до сільських, селищного голів щодо проведення в тижневий термін сходів села, громадських обговорень перспективним планом формування спроможних територіальних громад в Чортківському районі.
3. Дане рішення направити Кабінету Міністрів України, Народному депутату України Барні О.С., Тернопільській обласній державній адміністрації, Тернопільській обласній раді, депутатам Тернопільської обласної ради від Чортківщини.Заступник голови районної ради                                                                             Хруставка Л.М.