Документи Рішення Рішення VI скликання 38 сесія (28 травня 2015 року) № 542-№572 № 543 Про роботу служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації.

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

 
від 28 травня 2015 року                                                                                                  № 543
м. Чортків

Про роботу служби у справах дітей
Чортківської районної державної адміністрації

Заслухавши та обговоривши інформацію виконуючого обов»язки начальника – начальника відділу опіки та піклування служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації Прокоп Л.І. про роботу служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації, Чортківська районна рада зазначає, що пріоритетним напрямом роботи служби у справах дітей районної державної адміністрації є соціально — правовий захист дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захист їх прав та законних інтересів, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї шляхом їх усиновлення, влаштування під опіку та піклування, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
Станом на 01 січня 2015 року на обліку служби у справах дітей Чортківської райдержадміністрації перебуває 68 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 9 дітей-сиріт та 59 дітей, позбавлених батьківського піклування, 47 дітей вказаної категорії перебуває під опікою і піклуванням та виховується у сім'ях опікунів. Усі діти отримують соціальну допомогу, згідно чинного законодавства.
В районі функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу: в с. Палашівка, де виховуються та проживають 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та у с. Пастуше, де проживає 5 дітей даної категорії, а також 4 прийомні сім’ї, в яких проживає 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Службою у справах дітей проводиться відповідна робота щодо захисту житлових та майнових прав дітей, в першу чергу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Над житлом та майном дітей призначено опікунів, які відповідають за його збереження, четверо дітей перебувають на квартирному обліку.
Служба у справах дітей тісно співпрацює з центром соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді райдержадміністрації, сектором кримінальної міліції у справах дітей Чортківського РВ УМВСУ в Тернопільській області. Для забезпечення соціально-правового захисту дітей та влаштування їх у сімейні форми виховання, а також профілактики негативних проявів у дитячому середовищі проводиться інформаційно-просвітницька робота серед
населення району через засоби масової інформації, організацію та проведення засідань «круглих столів», семінарів, бесід, лекцій тощо.
Щороку проводиться оздоровлення дітей, основна увага приділяється оздоровленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2014 року оздоровлено 47 дітей даної категорії.
На сьогоднішній день в Чортківському районі діють «Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки» та «Програма запобігання дитячій безпритульності і бездоглядності на 2013-2015 роки», прийняті Чортківською районною радою. Відповідно до заходів, передбачених програмою безпритульності і бездоглядності, проводяться тематичні свята, придбання та вручення подарункових наборів.
У роботі по виконанню завдань державної політики з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є проблеми і не вирішені питання щодо житла. На виконання програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки щороку передбачено кошти в сумі 80 тис.грн. Проте, у 2014 та 2015 роках коштів не виділялось.
Є необхідність у вдосконаленні роботи із сільськими та селищним головами щодо створення квартирного обліку для потреб дітей даної категорії.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я, сім'ї, материнства і дитинства від 19 травня 2015 року, районна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Інформацію виконуючого обов»язки начальника - начальника відділу опіки та піклування служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації Прокоп Л.І. про роботу служби у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації взяти до відома.
2. Службі у справах дітей районної державної адміністрації:
2.1. Продовжувати роботу з соціально — правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів;
2.2. Вживати заходи щодо зміцнення матеріально-технічного бази районних дитячих будинків сімейного типу.
3. Рекомендувати селищній та сільським радам співпрацювати із службою у справах дітей щодо створення квартирного обліку для потреб соціально незахищених дітей.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (Віват І.О.) та постійну комісію районної ради з питань охорони здоров‘я, сім‘ї, материнства і дитинства (Веретик І.Й.).


Заступник голови
районної ради                                                                                      Л.М. Хруставка