Документи Рішення Рішення VI скликання 22 сесія (26 липня 2013 року) №313-325 № 319 Про роботу відділу культури, туризму національностей та релігії райдержадміністрації по розвитку туризму в районі

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТЬ ДРУГА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 26 липня 2013 року                                                                                             № 319
м.Чортків

Про роботу відділу культури, туризму
національностей та релігії райдержадміністрації
по розвитку туризму в районі

Заслухавши інформацію начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій Чортківської районної державної адміністрації Чайківської Г.З. «Про роботу відділу культури, туризму національностей та релігії райдержадміністрації по розвитку туризму в районі » Чортківська районна рада зазначає, що відділом культури, туризму національностей та релігії райдержадміністрації подано та затверджено сесією районної ради дві Програми, що мали сприяти розвитку туристичної галузі в районі, так як вони є її складовими: Програма розвитку туризму на 2009-2012 роки та Програма охорони та збереження об’єктів культурної спадщини на 2009-2015 роки. Програма розвитку туризму профінансована в повному обсязі на суму 28800,00 грн.
На даний час туристична інфраструктура району включає: бюро подорожей та екскурсій; спелео-клуб «Кристал» (печера Млинки); туристичну агенцію «Моноліт»; «Нью-вінд - тур»; «Польську недільну школу»; Монастир отців Василіан с. Улашківці, районний краєзнавчий, 1 народний музей с.Ягільниця та 4 громадських музеї.
Вищевказану інфраструктуру обслуговують підприємства та підприємці, що надають транспортні послуги, та послуги по харчуванню туристів.
Протягом 2009-2012 років проведено ряд заходів спрямованих на забезпечення виконання завдань Програми - це інвентаризація об’єктів культурної спадщини, виготовлення рекламної продукції для сприяння залучення інвестицій та розвитку туристичної інфраструктури району. Також виконувалися заходи програми, які не вимагали фінансування, а саме:проведення виставок народно-прикладного мистецтва під час масових гулянь та урочистостей у Чортківському районі;видано ряд матеріалів методичного характеру; участь у Західноукраїнській туристичній виставці-фестивалі у м.Тернополі; підготовлено інформаційно-презентаційні матеріали про економічний та туристичний потенціал району. Спільно з сільськими радами проводилися семінари-тренінги з жителями сіл щодо надання туристичних послуг через сільські садиби. Проводяться інформаційно-рекламні заходи, із залученням районного радіомовлення.
Проблемним було питання фінансування Програм, яке не дало змоги створити якісний туристичний продукт, здатний максимально задовільнити потреби населення, забезпечити комплексний розвиток туристичної сфери, розвинути передумови для залучення іноземних інвестицій; ефективно сприяти туристичному обміну та збільшенню потоку туристів, виготовляти високоякісну рекламну продукцію про туристичні можливості краю та поліпшувати якість екскурсій, збільшити кількість екскурсантів, покращити умови відпочинку та оздоровлення населення, а також збільшити частку в'їзного туризму, що у свою чергу призвело б до можливості отримання додаткових фінансових ресурсів у місцевий бюджет.
Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань культури і туризму , молоді та спорту від 16 липня 2013 р. районна рада

ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій Чортківської районної державної адміністрації Чайківської Г.З. про розвиток туризму в районі взяти до відома.
2. Визнати роботу відділу культури, туризму, національностей та релігій Чортківської районної державної адміністрації по виконанню Програми розвитку туризму за 2009-2012 роки задовільною.
3. Відділу культури, туризму, національностей та релігій Чортківської районної державної адміністрації:
3.1. забезпечити виконання заходів Програми розвитку туризму у Чортківському районі на 2013-2015 роки;
3.2. тісно співпрацювати з громадськими об»єднаннями, що розвивають різні галузі туризму та мають позитивний досвід у залученні туристів на терени Чортківщини;
3.3. доручити Чотківському районному комунальному краєзнавчому музею розробити туристичні маршрути по м.Чорткову.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань культури і туризму, молоді і спорту (Градовий В.Г.).


Голова районної ради                                                                                                 В.В.Заліщук