Документи Рішення Рішення VI скликання 22 сесія (26 липня 2013 року) №313-325 № 320 Про роботу Чортківського районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ДРУГА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 26 липня 2013 р.                                                                                 № 320
м. Чортків

Про роботу Чортківського
районного Центру соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді

Заслухавши та обговоривши звіт про роботу Чортківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районна рада зазначає, що в районі проводиться відповідна робота щодо захисту сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05. 2012 №489 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2004 року №1126 «Про заходи щодо вдосконалення соціальної роботи із сім»ями, дітьми та молоддю» у Чортківському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює 24 фахівці із соціальної роботи.
Станом на 1 липня 2013 року на соціальному супроводі в Чортківському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді перебуває 146 сімей, в яких виховується 326 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Протягом 2013 року відвідано 1108 сімей, з них виявлено 658 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують соціальної допомоги.
Соціальним супроводом Центру охоплено 154 сім'ї з різними проблемами.
При Центрі створені умови для надання гуманітарної допомоги сім»ям, які опинилися в складних життєвих обставинах (одягом, взуттям, іграшками, книгами, сумками, електроприладами ).
Працівники Центру посприяли в поданні документів у відділ обслуговування пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації на отримання технічних засобів пересування для інвалідів.
Фахівцями із соціальної роботи Центру велика увага приділяється сім’ям, де виховуються діти з обмеженими можливостями. На соціальному супроводі Центру перебувають 40 сімей, в яких виховуються діти-інваліди.
Фахівці із соціальної роботи проінспектували 625 сімей.
На соціальному супроводі перебуває 7 сімей, де виховуються неповнолітні умовно засуджені.
Супровід прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу - пріоритетний напрям роботи Центру. На даний час на соціальному супроводі знаходиться 6 прийомних сімей, в яких виховується 8 дітей та
2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 11 дітей. За період 2012-2013р. діти набули певного життєвого досвіду, вміння та навичок, що сприяли їх розвитку. Один раз в квартал в Центрі проводиться засідання круглого столу для прийомних батьків та батьків-вихователів, на яких обговорюються основні проблеми, які виникають в житті дітей та їх батьків в ході виховання.
Фахівці із соціальної роботи Центру зустрічаються з такими проблемами які виникають в ході роботи з сім'ями, які опинились в складних життєвих обставинах: упереджене ставлення до представників влади, відсутність належних умов проживання, зміна способу життя яке провадили сім’ї протягом декількох років свого життя, байдужість батьків до виконання своїх батьківських обов'язків щодо дітей.
Керуючись пунктом 28 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань культури та туризму, молоді та спорту від
16 квітня 2013 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звіт директора Чортківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Деренюк Є.Д. взяти до відома.
2. Роботу Чортківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вважати задовільною.
3. Чортківському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:
3.1. постійно працювати над підвищенням якості надання соціальних послуг фахівцями із соціальної роботи сім’ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах.
3.2. роботу Чортківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висвітлювати в засобах масової інформації.
4. Уповноваженим на громадських засадах служби у справах дітей сільських та селищної ради спільно з депутатами сільських та селищної ради активно долучатися до тісної співпраці з працівниками центру.
5. Міській, селищній, сільським радам періодично розглядати питання щодо належного виконання батьками своїх обов'язків в сім'ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.
6. При формуванні місцевих бюджетів передбачати кошти для допомоги дітям із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах згідно ст.34,26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині забезпечення здійснення передбачених законодавством заходів щодо поліпшення житлових і матеріально-побутових умов сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
7. Контроль за виконанням даного рішення доручити заступнику голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань
( Стечишин І.С.) та постійній комісії районної ради з питань культури, туризму, молоді та спорту (Градовий В.Г).

Голова районної ради                                                                                 В.В.Заліщук