Документи Рішення Рішення VI скликання 31 сесія (17 липня 2014 року) №438-460 № 439 Про стан обслуговування одиноких громадян територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 17 липня 2014 року                                                                                     № 439
м.Чортків

Про стан обслуговування одиноких
громадян територіальним центром
соціального обслуговування (надання
соціальних послуг) Чортківського району

Заслухавши та обговоривши інформацію директора територіального центру Данильчака Р.Є. про стан обслуговування одиноких громадян територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району, районна рада відмітила:
В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району функціонує 3 відділення:
відділення соціальної допомоги вдома, в якому на обліку 2067 громадян, обслуговують 71- соціальний робітник, які надають понад 50 видів послуг. Згідно Положення про територіальний центр, пенсіонери, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, обслуговуються на платній основі. Таких людей у територіальному центрі налічується понад 360 чоловік.
Одинокі громадяни похилого віку на осінньо-зимовий період забезпечуються сільськогосподарською продукцією. 165 пенсіонерів користуються твердим паливом.
На базі Пробіжнянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини розміщене стаціонарне відділення на 30 ліжкомісць, яке функціонує з 01 червня 2010 року. На даний час у відділенні проживає 26 одиноких та інвалідів, яких обслуговує 17 працівників. Кошти на утримання підопічних перераховуються з пенсії підопічних (75%) та часткою із загального фонду районного бюджету. У 2012 році стаціонарне відділення було переведено з газового на альтернативний вид опалення (дерев’яні брикети). Проведена промивка труб та батарей, додатково встановлені опалювальні батареї, здійснено косметичний ремонт підсобних приміщень, туалетів.
До осінньо-зимового періоду 2013-2014 року стаціонарне відділення було повністю підготовлено: завезено сільськогосподарську продукцію, законсервовано та замариновано овочі, підготовлено складські приміщення для зберігання сільськогосподарської продукції.
При територіальному центрі відкрито спеціальний благодійний рахунок. За поточний 2014 рік розіслано 260 листів-звернень до керівників підприємств усіх форм власності з проханням надати благодійну допомогу до Великодніх свят. На благодійний рахунок поступило 2670 грн., отримано благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування на суму 10987 грн.
Поряд з цим є ряд недоліків пов’язаних із недостатнім фінансуванням територіального центру, відсутністю приміщення для розширення стаціонарного відділення с.Пробіжна, та матеріально-технічної бази, а також недостатньої кількості обслуговуючого персоналу територіального центру.
Враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів від 11 липня 2014 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району Данильчака Р.Є. прийняти до відома.
2. Стан обслуговування одиноких громадян територіальним центром
соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району визнати задовільним.
2.1. Чортківській районній державній адміністрації вжити заходи щодо фінансування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чортківського району.
2.2. Рекомендувати постійній комісії районної ради з питань соціального захисту населення, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів вивчити можливість передачі другого поверху Пробіжнянської дільничної лікарні територіальному центру для розширення стаціонарного відділення.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціального захисту населення у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (Дячок М.А.).


Заступник голови районної ради                                                                         Л.М.Хруставка