Документи Рішення Рішення VI скликання 14 сесія (21 червня 2012 року) №193-213 № 193 "Про стан пасажирських перевезень на території району та використання коштів з Державного бюджету на пільгове перевезення пасажирів"

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
Чотирнадцята сесія
РІШЕННЯ
від 21 червня 2012 р.                                                                                                                 № 193
м. Чортків

Про стан пасажирських перевезень на території району та використання коштів з Державного бюджету на пільгове перевезення пасажирів

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу розвитку інфраструктури районної державної адміністрації Пустовіта П.П. «Про стан пасажирських перевезень на території району та використання коштів з Державного бюджету на пільгове перевезення пасажирів», районна рада відзначає, що питання перевезень пільгових категорій громадян є одним з найбільш гострих і актуальних на даний час.
Дані послуги у районі надає ТОВ «Чортківське АТП 16142» та приватні перевізники, на основі договору із замовником перевезень обласною державною адміністрацією.
За 2011 рік фактично перевезено пільгових категорій на міських та приміських маршрутах загального користування на суму 2 466,3 тис. грн., на міжміських – 253,3 тис. грн. Субвенції із державного бюджету заплановані в сумі 943,1 тис. грн., а отримано – 782,6 тис. грн., тому на 01.01.2012 року заборгованість становила - 160,5 тис. грн. та була ліквідована на протязі двох місяців 2012 року.
На 2012 рік згідно поданого розрахунку автопідприємство повинно отримати 2 923,5 тис. грн., заплановано виплату субвенцій в сумі - 1 509,5 тис. грн.
За 4 місяці 2012 року фактично перевезено пільгових категорій на міських та приміських маршрутах на суму 731,9 тис. грн., на міжміських – 72,4 тис. грн., а отримано субвенцій – 250,6 тис. грн., заборгованість складає - 252,6 тис. грн. до планових асигнувань.
Кількість осіб, що мають право пільгового проїзду у приміському та міському сполученні загального користування в районі становить 29,9 тис. осіб.
Права громадян щодо пільгового проїзду автомобільним транспортом постійно розширюються внаслідок прийняття нових законодавчих актів.
Але через недостатнє фінансування зазначеного виду соціального захисту призвело до того, що на практиці громадяни не можуть реалізувати надані законодавством права на пільговий проїзд.
Залишаються невирішеними питання недотримання графіків руху пасажирського автотранспорту, курсування нелегальних перевізників, що негативно впливає на пасажирські перевезення в районі.
Враховуючи вищевикладене, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Роботу органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб-підприємців, що забезпечують перевезення пасажирів у Чортківському районі щодо стану пасажирських перевезень визнати недостатньою.
2. Чортківській районній державній адміністрації, для ефективного здійснення пільгових перевезень у районі звернутися до обласної державної адміністрації стосовно додаткового виділення з державного бюджету субвенції компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян (КФК 170102).
3. Виконавцям пільгових перевезень в районі ТОВ «Чортківське АТП -16142» та приватним перевізникам забезпечити неухильне дотримання чинного законодавства щодо перевезення пільгових категорій населення.
4. Районній державній адміністрації розглянути можливість здійснення конкурсу перевізників на приміських маршрутах органами місцевого самоврядування та виконавчої влади Чортківського району.
5. Перевізникам всіх форм власності забезпечити неухильне дотримання умов договору щодо перевезення населення в тому числі пільгових категорій.
6. Районній газеті «Голос народу» опублікувати на своїх сторінках перелік пільгових категорій громадян які мають право на пільговий проїзд в міському та приміському транспорті.
7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, будівництва, архітектури, транспорту і зв'язку та житлово-комунального господарства (Бойчука В.М).


Голова районної ради                                                                                         В.В.ЗАЛІЩУК