Документи Рішення Рішення VI скликання 14 сесія (21 червня 2012 року) №193-213 №195 "Про стан харчування дітей в загальноосвітніх закладах району"

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
Чотирнадцята сесія
РІШЕННЯ
від 21 червня 2012 року                                                                                                              №195
м.Чортків

Про стан харчування дітей
в загальноосвітніх закладах району

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації Яремко Т.В. «Про стан харчування дітей в загальноосвітніх закладах району» Чортківська районна рада зазначає, що в Чортківському районі протягом 2011 - 2012 навчального року функціонує 52 ЗОШ, в тому числі заклад інтернатного типу, в яких навчається 6975 учнів, з них 430 в школі-інтернат.
При загальноосвітніх школах району функціонує 42 харчоблоки з обідніми залами. Крім того, при Шманьківчицькій, Капустинській та Пробіжнянській ЗОШ І ст. функціонують роздаткові пункти, де харчується 49 учнів.
Право на пільгове харчування ( як потерпілі внаслідок аврії на ЧАЕС) мають 3216 учнів, з них в міських школах - 2865, в сільських-351(Колиндянська ЗОШ І-ІІІ ст.,Коцюбинчицька ЗОШ І-ІІ ст., Сосулівська ЗОШ І-ІІ ст., Шманьківська ЗОШ І-ІІ ст.).
Організацію харчування в одинадцяти загальноосвітніх школах, розташованих в зоні посиленого радіологічного контролю, згідно тендеру, проведеного Міністерством праці і соціального політики України, проводить ТзОВ «ГАЛС ЛТД». Харчування учнів 1-4 класів і дітей, які мають статус потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи одноразове, учнів, які відвідують групи продовженого дня - дворазове. Середня вартість харчування учнів, які мають посвідчення потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи в залежності від віку становить: 1- 4 класів-10,00 грн., 5-8 класів-11,55 грн., 9-11 класів-13,85 грн. Для дітей групи продовженого дня організовується другий додатковий прийом їжі на суму 5,25 грн.(за батьківські кошти).
Організацію харчування учнів 1-4 класів за кошти місцевого бюджету в 31 загальноосвітньому навчальному закладі здійснює ДП « Чортківський комбінат шкільних та студентських їдалень» та ТзОВ «ГАЛС ЛТД» (за погодженням відділу освіти Чортківської райдержадміністрації). Харчування одноразове на суму 6,00 грн. для учнів 1-4 класів за кошти з місцевого бюджету (1347 школярів) та учнів 5-9 класів за кошти батьків (968 школярів). Перспективне меню погоджено з Державним закладом «Чортківська районна СЕС».
ДП «Чортківський комбінат шкільних та студентських їдалень» обслуговує також 2 роздаткових пункти ( с.Гриньківці, с.Капустинці), с. Шманьківчики – ГАЛС ЛТД .Сухий пайок одержують школярі при 6-ти ЗОШ (Джуринська Слобідка, Антонів, Білий Потік, Криволука, Скомороше, Тарнавка). Учні ЗОШ І ст. №3 отримують грошову компенсацію.
У всіх навчальних закладах харчування здійснюється за погодженими графіками, затвердженими списками. Класоводи та класні керівники ведуть табель відвідування учнів класу на поточний місяць, що дає можливість систематизувати кількість охоплених харчуванням учнів кожного дня.
З метою покращення організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах району щорічно дане питання обговорюється з батьками, учнями, вчителями на батьківських зборах, зборах трудового колективу.
Пріоритетними напрямками роботи в організації харчування школярів у 2011/2012 н. р. є:
- питання охоплення гарячим харчуванням учнів 5-11 класів;
- виконання заходів, направлених на підвищення культури харчування та обслуговування;
- оновлення меблів для шкільних їдалень.
Проблемними залишаються питання:
- суворого дотримання санітарно – гігієнічних вимог;
- оновлення технологічного обладнання шкільних харчоблоків та меблів для шкільних їдалень;
- поліпшення якості шкільного харчування.
Враховуючи вищезазначене та керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації від 30 травня 2012 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1.Інформацію начальника відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації Яремко Т.В. взяти до відома.
2.Відділу освіти Чортківської районної державної адміністраці спільно з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів :
- забезпечити організацію своєчасного, якісного та повноцінного харчування відповідно до чинного законодавства.
3.Державному закладу «Чортківська районна СЕС» :
- здійснювати систематичний контроль за дотриманням належних умов організації раціонального харчування дітей, додержання вимог санітарно-гігієнічних і санітарно - протиепідемічних правил.
4.Суб`єктам підприємницької діяльності, які здійснюють організацію харчування школярів в навчальних закладах району та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:
- систематично здійснювати контроль за якістю продуктів харчування, умовами їх зберігання, дотриманням норм харчування на одного учня;
- до 1 вересня завершити укладання договорів щодо використання приміщень для організації харчування.
5. Вийти з клопотанням до прокуратури району щодо проведення перевірки цільового використання коштів, передбачених районним бюджетом у 2011-2012 роках, державним підприємством «Комбінат шкільних та студентських їдалень» та дотримання ним вимог законодавства про працю.
6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації (Каськів М.В.).

Голова районної ради                                                                                              В.В.Заліщук