Документи Рішення Рішення VI скликання 14 сесія (21 червня 2012 року) №193-213 №196 "Про роботу музичних шкіл району та заходи щодо покращення навчання і естетичного виховання дітей"

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
Чотирнадцята сесія
РІШЕННЯ


від 21 червня 2012 року                                                                                          № 196
м.ЧортківПро роботу музичних шкіл
району та заходи щодо покращення
навчання і естетичного виховання дітей


Заслухавши інформацію начальника відділу культури і туризму Чортківської районної державної адміністрації Чайківської Г.З. «Про роботу музичних шкіл району та заходи щодо покращення навчання і естетичного виховання дітей» Чортківська районна рада зазначає, що на території району функціонують Чортківська районна комунальна музична школа ( директор Дрогоморецький Я.В.), Пробіжнянська районна комунальна дитяча музична школа ( директор Приємський В.М.), Джуринська районна комунальна дитяча музична школа ( директор Шеремет М.М.), Улашківська районна комунальна дитяча музична школа ( директор Капій С.В.), Заводська комунальна школа мистецтв (в. о. директора Манзій В.М.).
У Чортківській районній комунальній музичній школі працює 44 викладачі, які навчають 308 учнів. Тут діють відділи фортепіано, народних інструментів, струнно – смичкових інструментів, вокальний відділ, образотворчого мистецтва, театральний відділ.
У Пробіжнянській районній комунальній дитячій музичній школі працює 9 викладачів, навчається 57 учнів, функціонує 5 відділів: струнно – фортепіаннний, народно – духовий, вокальний, художній, теоретичний.
Джуринська районна комунальна дитяча музична школа налічує 55 учнів, 45 з них навчається на музичному відділі, 10 – на хореографічному. Навчання здійснює 9 викладачів. На базі музичної школи у 2008 році створено сільський хор.
В Улашківській районній комунальній дитячій музичній школі функціонує три відділи: музичний, образотворчого мистецтва та хореографії. Тут працює 9 викладачів. Школа має філію в с.Нагірянка.
Заводська комунальна школа мистецтв охоплює навчанням 210 учнів. Навчальний процес забезпечують 22 викладачі, які працюють на трьох відділеннях – музичному, хореографічному та образотворчого мистецтва.
Відповідно до чинного законодавства вищезазначені навчальні заклади забезпечують можливість для дітей району здобувати початкову мистецьку освіту та розвивати творчі здібності. Школярі та викладачі беруть участь в районних, обласних, регіональних, всеукраїнських конкурсах, концертах, олімпіадах, організовують творчі звіти, приймають участь у сільських, міських, районних масових заходах.
Проблемними залишаються питання покращення матеріально – технічної бази закладів, зокрема проведення зовнішніх і внутрішніх ремонтів, оновлення інструментарію, придбання сценічних костюмів, навчально – музичної літератури.
Враховуючи вищезазначене та керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань культури і туризму, молоді і спорту від 31 травня 2012 року, районна рада
ВИРІШИЛА:

1.Інформацію начальника відділу культури і туризму Чортківської районної державної адміністрації Чайківської Г.З. взяти до відома.
2.Визнати роботу музичних шкіл Чортківського району задовільною.
3 Відділу культури і туризму Чортківської районної державної адміністрації
3.1.надати керівникам музичних шкіл Чортківського району і Чортківській районній раді кошториси доходів та видатків даних закладів;
3.2.передбачити у кошторисах доходів і видатків музичних шкіл Чортківського району на 2013 рік повернення не менше 30 % від коштів, отриманих, як плата за навчання і орендна плата, для покращення матеріально – технічної бази закладів.
4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань культури і туризму, молоді і спорту ( Градовий В.Г.).
Голова районної ради                                                                                              В.В.Заліщук