Документи Рішення Рішення VI скликання 18 сесія (14 грудня 2012 року) №242-264 № 242 "Про роботу Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи"

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ВІСІМНАДЦЯТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ
від 14 грудня 2012 року                                                                                                         № 242
м.Чортків

Про роботу Чортківської районної
комунальної централізованої
бібліотечної системи
Заслухавши та обговоривши інформацію директора Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи Колівошко О.В. про мережу бібліотек-філіалів централізованої бібліотечної системи, яка нараховує 58 бібліотек-філіалів, у тому числі сільських – 53, центральна бібліотека, центральна дитяча бібліотека, міська бібліотека-філіал для дорослих, міська бібліотека-філіал для дітей і міська бібліотека-філіал (Синяково) районна рада відзначає, що книжковий фонд нараховує 507 049 друкованих видань.
Кількість користувачів згідно з єдиною реєстраційною картотекою складає 32 000. Загальна кількість бібліотечних працівників – 86, у сільській місцевості працює – 57.
Протягом 2012 року до бібліотек-філіалів системи надійшло 3011 творів друку. З них:
- 1545 примірників надійшли від Парламентської бібліотеки на суму 63 414 грн;
- 204 примірники книг – від районної «Програми поповнення бібліотечних фондів на період до 2015 року» на суму 5000 грн;
- 527 книг – від акції «Подаруй бібліотеці книгу»;
- 735 примірників – заміна книг, втрачених користувачами.
Загальна кількість бібліотечних працівників – 86.
Негативом в роботі централізованої бібліотечної системи є неповна зайнятість працівників бібліотек, розташованих в селах району. Так, відповідно інформації ЦБС, з 57 працівників сільських бібліотек тільки 3 бібліотекарі працюють на повну зайнятість, 33 особи на 0.5 посадового окладу. В той же час згідно штатного розпису станом на 01січня 2012 року в апараті централізованої бібліотечної системи та міських бібліотеках з 34 працівників 30 працює на повну зайнятість і тільки 4 – на часткову.
Також в роботі Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи є ряд недоліків, зокрема щодо виконання рішень Чортківської районної ради:
Рішенням Чортківської районної ради від 21.12.2011року №147 «Про прийняття бібліотек у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» дано доручення Чортківській централізованій бібліотечній системі спільно з відділом культури та туризму Чортківської районної адміністрації створити комісії з приймання – передачі даних об»єктів та забезпечити до 1 січня 2012року приймання – передачу бібліотечних закладів. Акти приймання – передачі з доданими до них документами направити в Чортківську районну раду.
Фактично приймання – передачу бібліотечних закладів було розпочато (крім міських бібліотек) лише з листопада 2012року. Станом на 01.12.2012року направлено до Чортківської районної ради – 34 акти сільських бібліотек – філіалів та 3 міські бібліотеки – філіали, проте 12 актів підлягають ще доопрацюванню.
Рішенням Чортківської районної ради від 11.01.2012р.№155«Про врегулювання діяльності Чортківської централізованої бібліотечної системи» внесено доповнення у найменуваня Чортківської централізованої бібліотечної системи (вказавши організаційно-правову форму) та включено її в перелік об»єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району під назвою Чортківська районна комунальна централізована бібліотечна система Чортківської районної ради Тернопільськї області.
Невирішеним залишається питання приведення у відповідність до чинного законодавства та пункту 1 рішення Чортківської районної ради від 11.01.2012р. №155 «Про врегулювання діяльності Чортківської централізованої бібліотечної системи» установчих документів централізованої бібліотечної системи та бібліотек – філій. Тобто, порушується ст.144 Конституції України в якій зазначено: «Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов»язковими до виконання на відповідній території ».
Викликає тривогу трудова дисципліна окремих працівників бібліотек. Деякі з них відсутні на роботі в робочий час. В більшості бібліотек на доступному для огляду місці відсутній графік роботи. Частина працівників не бере участі в організації культурно – масових заходів.
В бібліотеках району на даний час знаходиться значна частина літератури, яка пропагує радянську, більшовицьку ідеологію та заперечує справжні українські патріотичні, національні та традиційні цінності.
Враховуючи вищевикладене, заслухавши інформацію директора Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи Колівошко О.В., керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань культури і туризму, молоді і спорту від 10 грудня 2012року, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Інформацію директора Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи Колівошко О.В. взяти до відома.
2.Роботу Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи визнати задовільною.
3.Директору Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи Колівошко О.В.
3.1 До 15 січня 2013року завершити виконання рішення Чортківської районної ради від 21 грудня 2011року №147«Про прийняття бібліотек у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району».
3.2 До 20 грудня 2012 року подати на затвердження Чортківській районній раді та на державну реєстрацію статут Чортківської районної комунальної централізованої бібліотечної системи Чортківської районної ради Тернопільської області, що передбачено пунктом 3 рішення районної ради від 11 січня 2012 року №155 «Про врегулювання діяльності Чортківської централізованої бібліотечної системи».
4.Зобов»язати до 1 квітня 2013року провести повну інвентаризацію книжкового фонду з метою вилучення та списання літератури, яка є антиукраїнською, звеличує тоталітарний режим та їх лідерів, принижує українських героїв та не сприяє вихованню патріотичної свідомості української молоді та подати відповідні акти Чортківській районній раді.
5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань культури і туризму, молоді і спорту(Градовий В.Г.)


Голова районної ради                                                                                                 В.В.Заліщук