Документи Рішення Рішення VI скликання 9 сесія ( 02 грудня 2011 року) № 117- №140 № 118 Про роботу дошкільних навчальних закладів району та заходи щодо покращення їх матеріально – технічної бази

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДЕВ'ЯТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я


від 02 грудня 2011 року                                                                                         № 118
м.Чортків


Про роботу дошкільних
навчальних закладів району
та заходи щодо покращення
їх матеріально – технічної базиЗаслухавши інформацію начальника відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації Яремко Т.В. «Про роботу дошкільних навчальних закладів району та заходи щодо покращення їх матеріально – технічної бази» Чортківська районна рада зазначає , що у районі функціонує 39 дошкільних навчальних закладів. З них у міській місцевості – 8, у сільській – 31. Усі заклади знаходяться у комунальній власності відповідно міської, селищної та сільських рад. Аналіз мережі дошкільних навчальних закладів дає підстави зробити висновок, що в період з 2006 року по 2011 рік в районі вдалося зберегти мережу дошкільних закладів.
У 2011 році відкрито дошкільні навчальні заклади у с. Шульганівка та с. Сосулівка, ведуться роботи щодо відновлення діяльності дошкільного закладу у с. Чорнокінецька Воля та Джуринська Слобідка .
На сьогодні кількість дітей у дошкільних навчальних закладах становить 2024 дитини (60 % від загальної кількості). Серед них у міських дошкільних навчальних закладах 1224 особи, у сільських – 800.
Порівняно з попередніми роками поступово збільшується відсоток охоплення дітей п’ятирічного віку. Він становить 94 % від загальної кількості дошкільнят.
27 дошкільних закладів розміщені у типових приміщеннях, 12 у пристосованих.
Одним з пріоритетних завдань у роботі дошкільних навчальних закладів є покращення стану установ, матеріально – технічної бази та організація повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей.
Водночас серед основних причин, що ускладнюють й уповільнюють процес реформування дошкільної освіти, залишається неналежне фінансування. Свідченням цього є те, що сьогодні з різних причин 10 дошкільних закладів району сільської місцевості працюють сезонно.
Незважаючи на збільшення кількості дітей у дошкільних навчальних закладах, прикрим лишається той факт, що 40 відсотків дітей не охоплено дошкільною освітою. Спричиняє це явище соціально-економічний стан багатьох сімей, недостатня роз’яснювальна робота серед батьків, відсутність дошкільних закладів тощо.
Враховуючи вищезазначене та керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації від 22 листопада 2011 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1.Інформацію начальника відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації Яремко Т.В. взяти до відома.
2.Відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації :
- створити умови для здобуття дітьми дошкільної освіти;
- продовжити здійснення заходів для забезпечення безпечних та нешкідливих умов розвитку, виховання та навчання дітей у дошкільних навчальних закладах;
- продовжити роз`яслювальну роботу серед батьків щодо обов`язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку та створити умови для обов`язкового охоплення дітей п`ятирічного віку дошкільною освітою.
3.Сільським, селищному, міському головам спільно з відділом освіти Чортківської районної державної адміністрації :
- забезпечити збереження існуючої мережі дошкільних навчальних закладів району з урахуванням бюджетного законодавства;
- продовжити роботу над забезпеченням належного теплового режиму в дошкільних навчальних закладах, налагодженням централізованого водопостачання, з метою 100 % переведення дошкільних навчальних закладів району на круглорічний режим роботи;
- сприяти ремонту та реконструкції приміщень, ігрових і спортивних споруд та майданчиків на території дошкільних навчальних закладів.
4. Розпорядникам бюджетних коштів дотримуватись вимог Законів України «Про бюджет України» та Бюджетного кодексу України.
5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та на постійну комісію районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації (Каськів М.В.).
Голова районної ради                                                                             Р.В.Чортківський